Dünyanın yeni dengeleri Forum İstanbul’da tartışılacak

Forum İstanbul’un bu yılki ana teması ‘Yeni Dengeler Arayan Geçiş Sürecinde Bir Dünya, Yeniden Konumlanmaya Kararlı Dönüşüm Sürecinde Bir Türkiye’.

Bu yıl 5-6 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan15. Forum İstanbul konferansı ‘Yeni Dengeler Arayan Geçiş Sürecinde Bir Dünya, Yeniden Konumlanmaya Kararlı Dönüşüm Sürecinde Bir Türkiye’ ana temasıyla gerçekleşecek. Doğuş Grubu, Şekerbank ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin stratejik partner olarak destek verdiği Forum İstanbul 2016’nın açılışına Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş da katılacak.

İki gün sürecek

İki gün boyunca sürecek forumun ilk gününde  ‘Küresel Trendler’, ‘Küresel Rekabetçi Bir Türkiye İçin İhracatta Yeni Atılımlar’, ’Dönüşümün Yeni Adı: Endüstri 4.0’, ’Küresel Ekonomik ve Jeopolitik Gelişmeler Işığında Enerji Denklemi ve Türkiye’ konuları tartışılacak. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in açılış konuşmasıyla başlayacak olan ikinci günde ise ’İstanbul Finans Merkezi ve Yeni Nesil Bankacılık’, ’Türkiye & Ulaşım, Lojistik, Deniz ve Hava Limanı İşletmeciliği’ ve ‘Kentlerin Planlanması’ konuları ele alınacak.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler