Dr. Tamer Saka kimdir?

Sabancı Holding Çimento Grup Başkanlığı’na atanan Dr. Tamer Saka 2 Nisan 2018 tarihi itibarıyla yeni görevine başlayacak.

Tamer Saka; lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde tamamladı. Sırası ile Arthur Andersen ve Ernst & Young şirketlerinde Risk Yönetim Danışmanlığı hizmetlerinden sorumlu Müdür ve Kıdemli Müdür görevlerini yürüten Tamer Saka, 2004 yılında Risk Yönetim Direktörü olarak Sabancı Holding bünyesine katıldı.

2010 - 2011 yılları arasında Willis Londra'da, içinde Türkiye'nin de yer aldığı yaklaşık 20 ülkenin iş geliştirme faaliyetlerinden sorumlu yönetici direktör olarak görev aldı.

Tamer Saka Kibar Holding'ten geçti

Aralık 2011 tarihi itibariyle Kibar Holding Strateji ve İş Geliştirme Koordinatörlüğü görevini üstlenen Saka, Mayıs 2012 itibari ile Otomotiv ve Kurumsal Fonksiyonlar Grup Başkanı ve Kibar Holding Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürdü.

2007 - 2011 yılları arasında Kurumsal Yönetim Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, 2008 - 2010 yılları arasında TÜSİAD Risk Yönetimi Çalışma Grubu Başkanlığı, 2009 - 2010 yılları arasında Kurumsal Risk Yönetim Derneği Kurucu Başkanlığı görevlerini yürüttü.

Aynı zamanda 2010 yılında Avrupa Risk Yönetim Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu'nda Türkiye'yi temsil etmiştir. 2016 yılında yapılan atamayla ATC (American-Turkish Council) Başkan yardımcılığı görevini üstlendi.

Saka, 2014 yılından beri de Kibar Holding CEO’luğu görevini yürütmekteydi.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 2

  • Halit köse
    Özgeçmiş ine bakılırsa başarılı bir kişi CHP İstanbul büyükşehir belediyesi için ismi geçiyor bence kendisine yazık olur çünkü CHP'nin İstanbul da kazanma şansı çok az

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler