DHMİ’nin başına Funda Makbule Ocak atandı

Bir süreden bu yana boş duran DHMİ Genel Müdürlüğü ve YKB’sine 1985 yılından beri kurumda görev yapan ve halen vekillik görevini yürüten Funda Makbule Ocak atandı.

Milletvekilliği seçimlerinde aday adayı olmak üzere görevinden ayrılan bir önceki DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal'ın yerine, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın önerisi, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı'nın onayı ile yeni atama yapıldı.

31 yıldan beri kurumda

DHMİ'de genel müdür yardımcısı ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Ocak, 1955 Ankara doğumlu. Hacettepe Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Kaya İngilizce biliyor. Evli ve bir çocuklu olan Ocak, aynı zamanda DHMİ Genel Müdür Vekilliği görevini 24.02.2015-06.03.2015 tarihleri arasında yerine getirdi.

Ocak, 27 Aralık 2007 tarihinde getirildiği DHMİ Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevine son değişikliğe kadar devam etti.

DHMİ'ye 1985 yılında APK Daire Başkan Yardımcılığı görevi ile adım atan Ocak, bu vazifeyi 1993 yılına kadar sürdürdü. Daha sonra farkı görevler ifa eden Ocak, 2 Ekim 2016 tarihinde yapılan atama ile kurumun bir numaralı ismi oldu.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler