Demokrasi Parkı ve Cumhuriyet Evi artık çocukların hizmetinde

23 Nisan günü hizmete giren Demokrasi Parkı ve Cumhuriyet Evi için Başkan Kerimoğlu binanın demokrasi, aydınlanma ve cumhuriyet mevzisi olacağını söyledi.

Bakırköy Belediyesi'nin hukuk mücadelesi vererek yeniden sahiplendiği Demokrasi Parkı ve Cumhuriyet Evi 23 Nisan günü yapılan bir törenle  ve binlerce Bakırköylü’nün katıldığı törenle açıldı.

İçinde; Nazım Hikmet Halk Kütüphanesi, İsmail Hakkı Tonguç Etüt Merkezi, Nene Hatun Çocuk Evi, Bakırköylüler Emekliler Evi ve çocuk oyun alanları bulunan bina için Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu şöyle konuştu:

Cumhuriyet Evi mevzi olacaktır

Mülkiyeti belediyemize ait Fişekhane Caddesi üzerindeki özel bir şirket tarafından kullanılan iki katlı bina ve yaklaşık 4 bin metrekare kullanım alanına sahip olan bina uzun bir hukuk mücadelesinin ardından halkımıza kazandırıldı. Şimdi burasını halka sunmanın sevincini yaşıyoruz. Burası demokrasi, aydınlanma ve cumhuriyet için mevzii olacaktır” dedi.

Binanın kimlere hizmet vereceğini tarif eden Başkan Kerimoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Burada; kreşte yetişen çocuklar, etüt merkezinde ders çalışan gençler aydınlanmanın, Atatürkçülüğün neferleri olacak. Bu vesileyle; toprağı vatan yapan, antiemperyalist mücadeleyle emperyalistleri denize döken, hanedanlıktan ve kuldan yurttaş yaratan başta büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını saygıyla, minnetle ve özlemle anıyoruz.”

Bağışlar geldi

Bakırköy Belediye Başkanı Kerimoğlu, Bakırköylüler'e de teşekkür ederek,” 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu hep birlikte yaşamak için çocuklarıyla, torunlarıyla beraber açılışımıza katılan bütün Bakırköylülere de teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Kerimoğlu, Cumhuriyet Evi’ne bilgisayar, kitap bağışlayan hayırseverlere de teşekkür ederek sözlerini noktaladı.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler