Demir İnşaat, La Vida’nın oteline başlıyor

Demir İnşaat, İstanbul Büyükçekmece’de geliştirdiği Demir La Vida’nın bir etabı olan otel projesini inşa etmek üzere harekete geçti.

Demir İnşaat, Büyükçekmece Akçaburgaz Mahallesi’nde geliştirdiği Demir La Vida projenin bir etabı olan otel için ÇED sürecini başlattı. Firma, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 2013 yılında aldığı Demir Panorama projesinde tadilata giderek Demir La Vida’yı gerçekleştirmiş ve bir de otel eklemişti.

Panorama’dan La Vida’ya

Demir Panorama’da 443 konut, 8 dubleks daire ve 39 dükkan olmak üzere toplam 490 bağımsız bölümden oluşurken yapılan değişiklik ile yeni proje 370 konut, 9 dubleks ve 29 dükkana ilaveten 197 odalı bir otel olarak tasarlandı.

Demir La Vida Oteli 7 bin metrekarelik arsa üzerinde 39 bin 766 metrekare inşaat alanı 30 katlı tek kule olarak yükselecek. Yatırım değeri 79 milyon 532 bin lira olarak planlanan otel, 29 suit, 161 standart oda ve 8 rezidans dubleks süitine sahip olacak. Projede; kapalı otopark, vale hizmeti, toplantı odaları,1200 ve 500 metrekarelik konferans salonları, açık fuaye alanları, açık havuz, restoranlar, kafeler, bar-disko, lobi, mescit, özel toplantı katı, bayan ve mix spa, fitness salonu, yarı kapalı havuz gibi sosyal donatı alanları, 211 araçlık kapalı otopark ve 1000 metrekare yeşil alan yer alacak.

Gelişim bölgesine tepeden bakacak

E5 (D100) İstanbul Edirne Karayolu ile TEM İstanbul Edirne Otoyolu arasındaki Hadımköy TEM Bağlantı Yolu üzerinde yer alan projenin çevresi yol, konut alanları ve iş yerleri olarak gelişim süreci gösteriyor. Alkent 2000 Sitesi’ne komşu olan projeye en yakın okul 790 metre mesafede yer alıyor. Fatih Üniversitesi’ne 1600 metre mesafede yer alan proje, sağlık kuruluşlarına da son derce yakın konumda bulunuyor.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler