Dekorasyonun simgesel gücü fil

Popüler, uğurlu ve güçlü bir sembol olarak karşımıza çıkan fil başarı, güç, üretkenlik, şans, dayanıklılık gibi olguları temsil ederken evlerimize nasıl konuk oluyor?

Etrafımızdaki birçok dekorasyon ürünü, onlara yüklediğimiz anlamlar göz önüne alınarak tasarlanıyor. Evlerimizde kullanabileceğimiz hangi dekorasyon ürünü ne anlam taşıyor diye incelendiğinde ise “fil” evin içine pozitif enerji çeken öyle güçlü bir sembol ki, onu başka dekoratif objelerle desteklemenize gerek dahi kalmıyor. Böylece filler uzun ömür, sağlık, refah ve zenginliğin sembolü olarak ev dekorasyonunda kullanılan objeler olarak karşımıza çıkıyor.

Pek çok değişik şekilde karşımıza çıkan ve ev dekorasyonunda kullanabileceğimiz fil objelerini; büyükten küçüğe doğru sıralanmış 7 filden oluşan bir şekilde konumlandırmanın bolluk ve bereketi simgelediğine, yaşanılan yere bereket getirdiğine ve kapıya doğru dizildiklerinde ise ev sahibi olma şansı verdiğine inanılıyor. Tablolar veya heykel olarak da ev dekorasyonunda karşımıza çıkan bu güçlü tılsımı evin her hangi bir alanına rahatlıkla yerleştirebilirsiniz. Eğer cam kenarında yıldızlara göre yerleştirirseniz evinize şansı çektiğine de inanılıyor. Ayrıca olumsuzluktan korunmak için fili giriş kapısına bakacak şekilde yerleştirebilirsiniz. Yatak odasında kullanılan iki fil objesi ise sevgi ve sadakati simgeliyor.

Deluxe Deco tarafından tasarlanan özel tasarım fil objelerini evinizde yapacağınız küçük ayrıntılar ve dokunuşlar ile kullanabilirsiniz. Örneğin, kütüphanenizde yer alan bir kitap tutucu gibi.. Bu simgesel anlatımı güçlü objeye Deluxe Deco tasarımları altın, gümüş, rose renkleri ve dekorasyondaki zamansız doku mermer ile eşlik ediyor.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler