DAP İzmir fiyatları 199 bin TL’den başlıyor!

Dap Yapı’nın İzmir’de inşa edeceği DAP İzmir projesinde daire fiyatları 199 bin TL’den başlıyor. Projenin 2020 yılı sonunda tamamlanması planlanıyor.

DAP İzmir projesi Dap Yapı tarafından İzmir Bornova'da inşa edilecek olan yeni bir proje. Dairelerden ve ticari alanlardan oluşan proje Bornova'da, Atatürk Stadı'nın yanı başında yükseliyor. 707 adet konutun yer aldığı projede konutların alanları 37 metrekare ile 300 metrekare arasında değişiyor.

İki bloktan meydana gelen İzmir DAP projesinde bloklar 31 ve 32 kattan oluşuyor. 450 milyon TL yatırımla hayata geçecek olan DAP İzmir teslim tarihi ise Aralık 2020 olarak öngörülüyor.

Metrekaresi 4 bin 500 TL

DAP İzmir'de daire fiyatları 199 bin TL'den başlıyor. Metrekare bazında satış rakamları ise 4 bin 500 TL'den başlangıç gösteriyor. Projede peşin alımlarda yüzde 8 indirim uygulanıyor. Ayrıca yüzde 5 peşinatla 36 aya kadar senetle ödeme seçeneği sunuluyor. Banka kredisi kullanıldığında ise 120 ay vadede yüzde 0.99 faiz uygulanıyor. Projenin yüzde 30'u indirimli fiyatlardan satıldıktan sonra fiyatlar kademeli olarak yükselecek.

Yoğun talebe yetişmek için çadır kurarak topraktan satışa başlayan DAP Yapı, İstanbul dışındaki ilk projesinde, konutların yüzde 30’unu, emsallerine kıyasla yüzde 50 indirim avantajıyla topraktan satışa sundu.

DAP Yapı, İzmir projesi için 36 bin ön talep topladı. Projenin en önemli özelliklerinden biri de her dairenin balkonunun olması.

İzmir'de konut fiyatları artıyor

Hürriyet Emlak Endeksi verilerine göre, İzmir'de satılık konut fiyatları son bir yılda yüzde 14 oranında artış gösterdi. Ortalama metrekare satış fiyatının ikinci el konutlarda 2 bin 682 TL olduğu İzmir'de kiralık konutlar ise bir yılda yüzde 9 oranındna fiyat artışı yaşadı. İzmir'de kiralık konutların ortalama metrekare birim fiyatı ise 12 TL. İzmir'de amortisman süresi ise 18 yıl olarak öne çıkıyor.

Dap İzmir projesinin inşa edileceği ilçe olan Bornova, İzmir'de Eylül 2017'de konut fiyatlarının en çok arttığı ikinci ilçe oldu. Bornova'da konut fiyatları bir ayda yüzde 3.9 oranında artış gösterdi. Bornova'daki son bir yıllık artış ise yüzde 24'ü buldu. Ortalama metrekare fiyatı 3 bin 250 TL oldu. Kiralık dairelerde ise yıllık artış yüzde 13, ortalama metrekare fiyatı da 13 TL.

DAP İzmir İletişim

Adres: Barbaros Mah. Refik Tulga Cad. 3501/2 Sok. No:4 Bornova / İzmir
Telefon: 444 9 327
Web site: http://www.dapyapi.com.tr/dapyapi-izmir-ontalep/
E-Mail: info@dapyapi.com.tr

Yazı: Alev Yakar


Proje Firmasına Ulaşın


Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler