Coşkun Sucuk’un Kağıthane’deki projesi böyle mi olacak?

Sucuk dendiğinden akla ilk gelen markalardan olan Coşkun Sucuk fabrikasını Afyon’a taşıdı. Firmanın Kağıthane’deki eski fabrika arsasına yapılacak bina şekli ise belirlenemedi.

Kemal Coşkun’un 1975'te Bozdoğan Sucukları'nın tarafından Kağıthane’deki tesisini alarak kurduğu Coşkun Sucuk ’un eski fabrika arsası bir rotaya giremedi. Para’nın haberine göre firmanın İstanbul Kağıthane'de bulunan fabrikası Afyon'a taşındı.

Arsası 12 dönüm

Kağıthane'de sadece fabrika satış mağazası kaldı. Fabrikanın bulunduğu alan 12 bin metrekare büyüklüğünde. Bu alanın konut markalarının yakın takibinde olduğunu, konut ve rezidans projesi olarak değerlendirileceği gündeme gelmişti.

Coşkun Sucuk fabrika alanıyla ilgili henüz bir konut firması ile anlaşmış değil. Ancak mahallede bir proje fotoğrafı elden ele dolaşıyor. Sanki birileri şimdiden altyapı oluşturuyor. Öğrenildiğine göre proje sadece fabrika alanıyla sınırlı kalmayacak. Fabrikaya bitişik konutların sahipleri ikna edilerek projeye dahil edilmek isteniyormuş. Mahallede elden ele dolaşan fotoğraf sanki diğer konut sahiplerini ikna etmek için kullanılıyormuş.

Para

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler