Cityscape’in ilk gününde Körfez’e 500 milyon TL’lik satış

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen Cityscape fuarının ilk gününde ’in firmalar, 500 milyon TL’lik satış yaptı. Hedef 1 milyar liralık ciroya ulaşmak.

Cityscape, Türkiye’ye rekorla Merhaba dedi. Türkiye’de gerçekleştirilen ilk Cityscape fuarının ilk gününde 500 milyon TL’lk satış yapan Türk firmaları fuarın sonuna kadar 1 milyar TL’lik ciroya ulaşmayı hedefliyor. Sabah’tan Seda Tabak’ın haberine göre, fuarın ilk günü, Varyap-Gap İnşaat Ortak Girişimi,  Al-Maslak Grubu'na Metropol İstanbul Anakule'den yaklaşık 3 bin metrekarelik alana sahip iki kat sattı, Ortaklık ikinci gün ise 45 milyon lira değerindeki 37 ofis için pazarlık aşamasına geldi. Ayrıca fuarda bir Türk yatırımcısıyla 200 milyon liralık ofis blokunun satışı için görüşmeler de sürüyor.

Sur Yapı 30 milyon liralık rezervasyon yaptı

Sur Yapı ise fuarda 300 yatırımcıyla görüştüğünü ve 30 milyon liralık rezervasyon yaptığını açıkladı. Öte yandan Ofton İnşaat yabancıya 5 milyon dolarlık satış yaparken DKY İnşaat, fuarın ilk iki gününde sattığı 25 daireden 28 milyon liralık ciro elde etti. Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu satılan 6 daireden 24 milyon dolar ciro sağladıklarını açıkladı. Viatrans Genel Müdürü Pınar Aybek de Katarlı bir işadamının Quasar İstanbul’un 3 katını toplam 12 milyon dolara aldığını açıkladı. 

Fuarın karlılarından biri Siyahkalem oldu

Siyahkalem CFO'su İbrahim Kahraman, Katarlı ve Suudi Arabistanlı iki fonla 15 milyon dolarlık yatırım için pazar günü satış ofisinde görüşeceklerini belirterek yatırım yapanlar arasında Bahreyn kraliyet ailesine mensup bir yatırımcının da bulunduğunu açıkladı. Fuardan toplam 20 milyon dolarlık ciro beklediklerini ifade eden Kahraman “Fuarın yüzünü güldürdüğü şirketlerden biriyiz" dedi.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler