Çılgın projeye Panama’dan destek geliyor

Türkiye ile Panama arasında imzalanması planlanan Denizcilik Anlaşması Kanal İstanbul projesi için Panama Hükümeti’nden teknik ve idari destek alınabilecek.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Panama ziyareti kapsamında Panama Kanalı Genişletilmesi Projesi’nin açılış törenine katılacak. AA’nın haberine göre, açılışta Bakan Arslan’a Kanal İstanbul projesini hazırlayan ilgili kurum yetkilileri de eşlik edecek. Bakan Arslan ve Beraberindeki heyetin tören sonrası projeyi hayata geçiren Panama Kanal Otoritesi'nin koordinasyonunda ilgili kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinden oluşan çalışma grubuyla görüşmesi planlanıyor.

Denizcilik Anlaşması imzalanacak

Ziyaret kapsamında, Türkiye ile Panama arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve denizcilik alanında bürokrasinin azaltılmasına yönelik olarak bir de Denizcilik Anlaşması imzalanacak. Anlaşmada yer alacak olan ‘seyir kanallarının inşası ve yönetimi konularında idari ve teknik uzmanlığın paylaşımı için iş birliği platformu kurulması’na ilişkin madde kapsamında, Türkiye’de yapımı planlanan Kanal İstanbul projesi için Panama Hükümeti'nden teknik ve idari destek alınabilecek.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler