CHP’nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu ve Ailesi davalık

CHP’nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu ve ailesinin Büyükçekmece ve Bakırköy adliyelerinde nitelikli dolandırıcılık ve tehdit gibi birçok suçtan yargılandıkları ortaya çıktı.

Ekrem İmamoğlu ve Ailesi'nin Büyükçekmece'de devam eden davaları nüfusunu kullanarak uzatmaya çalıştığı iddia edildi.

İmamoğlu ailesinin Büyükçekmece ve Bakırköy adliyelerinde "Nitelikli dolandırıcılık", "Tehdit", "Adam yaralama", "İmar kirliliği" ve "Dolandırıcılık" gibi suçlardan yargılandıkları öğrenildi.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir adayı olarak ismini açıkladığı Ekrem İmamoğlu ve ailesinin çok sayıda davadan yargılandığı ortaya çıktı. İmamoğlu ile babası Haşan İmamoğlu'nun yargılanmalarına neden olan davanın fitilini ise Cemal ve Murat İnan kardeşler ateşledi.

Beylikdüzü'nün en köklü ailelerinden olan İnan kardeşlerin kurduğu İnan Yapı çok sayıda projeye imza attı. Aynı zamanda İmamoğlu'nun da dayıları olan İnan kardeşler, Bey konakları isimli projenin de yapı denetim işini yaptı. Belediyeden yapı kullanım iznini alan İnan kardeşler daha sonra projeye 3 bin metrekarelik kamu yerinin dahil olduğunu görünce şikayette bulundu.

Tehdit ve saldırı

İnan kardeşlerin normal giden hayatları bu şikayetlerin ardından değişti. Murat İnan'a dört sayfalık tehdit mektubu geldi. Mektubu gönderen Haşan İmamoğlu yargılama sonunda 5 yıl denetimli serbestlikle cezasını çekti. Cemal İnan, evinin önünde darp edildi. Olayın tek görgü tanığı olan İnan, kimseyi teşhis edemedi.

Ercan Öztürk / Akşam

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler