Cevahir AVM’deki kiosklar mühürlendi

İçindeki 33 bin 205 metrekarelik alanın projesine aykırı olduğu tespit edilen Cevahir AVM’deki bazı satış noktaları mühürlendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) CHP’li Meclis üyeleri Hüseyin Sağ ve Deniz Erzincan’ın, Cevahir AVM yetkilileri hakkında bulunduğusuç duyurusunun ardından yapılan incelemede , avm içindeki 33 bin 205 metrekarelik alanın projesine aykırı olduğu tespit edildi. Sözcü’den Özlem Güvemli'nin haberine göre, firmaya para cezası kesilirken kiosk olarak tabir edilen bazı açık satış noktaları da mühürlendi.

Ünlü markaların mağazaları da kaçak iddiası

Kiosk denilen açık satış büfelerinin dışında Cevahir AVM'deki birçok ünlü markaya ait mağazaların da kaçak durumda olduğu iddia edildi. Zabıtanın kaçak mağaza alanlarında faaliyet gösterdiğini tespit ettiği markalar arasında, Massimo Dutti, Debenhams, Mudo City, Sarar, Loft, Tergan, Penti, DS Damat, Derimod, C&A Kids, Dry Center, Özdilek, Jumbo gibi markaların yer aldığı iddia edildi. Ancak bu mağazalar henüz mühürlenmedi. AVM'nin yönetim merkezi olan 6. kattaki Martins Ofis'in ve ve iki katı birbirine bağlayan merdivenlerin projeye aykırı olduğu belirtiliyor

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler