Cathay Group’tan basın Ekpres’e yeni proje: Nivo İstanbul

Cathay Group’un Suudi ortağı Neba A.Ş ile Basın Ekspres’in fabrikalarının üzerinde gerçekleştireceği Nivo İstanbul’un hepsi konusunda uzman 27 danışmanı var.

Cathay Group, Basın Ekspres’te inşa etmeye başladığı yeni projesi Nivo İstanbul’un tanıtımını gerçekleştirdi. Nivo istanbul için farklı konularda, hepsi alanında uzman 27 danışmanla çalışan Cathay Group'un projedeki ortağı Neba A.Ş., yüzde 100 Suudi Arabistan sermayeli bir yatırım şirketi.

42 bin metrekarelik fabrika arsası

Basın Ekspres bölgesinde daha önce iki fabrikanın yer aldığı, 42 bin metrekarelik alanda yükselmeye başlayan Nivo İstanbul, 6 blokta 1404 üniteden oluşuyor. 200 bin metrekare inşaat alanına sahip olan projede, 1 blok 'serviced apartments', 3 blok home-ofis ve 2 blok ise konut bloğu şeklinde planlanıyor. Dome + Partners tarafından tasarlanan Nivo İstanbul’da 1+1 ve 2+1 konut seçenekleri yer alıyor. Projede 50 ile 80 metrekare arası değişen 1+1 dairelerin fiyatı 270 bin TL'den, 85 ile 147 metrekare arası değişen 2+1 dairelerin fiyatı 380 bin TL'den, 3+1 dairelerin fiyatı ise 660 bin TL’den başlıyor. Dairelerin 2018 sonunda teslim edilmesi planlanıyor.

Başlıksız-2

Daha çok kentsel dönüşüm projeleri yapıyor

Cathay Group Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Alper Tuğsuz, Cathay’ın 25 yıl boyunca pek çok proje geliştirdiğini belirterek şirketin gerektiğinde maliyet farkını da kabul ederek; farklı, kimliği olan, yüksek imajlı, çevreye-kente-insana duyarlı gayrimenkul projeleri geliştirdiğini söyledi. Daha çok endüstriyel bölgelerin ıslah edilerek konut ve turizm alanına çevrildiği kentsel dönüşüm projeleri ile orta ve üst gelir gruplarına dönük konut projeleri gerçekleştirdiklerini anlatan Tuğsuz, gayrimenkul geliştirme alanında sektörün en önemli aktörlerinden birisi olmayı hedeflediklerini dile getirdi. İstanbul’un marka değerinin kentsel dönüşüm sayesinde giderek arttığına dikkat çeken Tuğsuz, kentin doğru yerde doğru tasarlanmış, kaliteli, fark yaratan, yeni konseptlerle üretilmiş daha birçok projeye ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Başlıksız-3

27 danışmanlı proje

Cathay Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz ise; Nivo İstanbul’u geliştirirken Suudi ortaklarıyla güç birliği yaptıklarını ve projede farklı konularda, hepsi alanında uzman 27 danışmanla çalıştıklarını söyledi. Böylece ortaya hem yatırımcısı için çok karlı hem de bölge için çok değerli bir proje ortaya çıkardıklarını anlatan Yılmaz, Basın Ekspres'in Avrupa yakasında kentsel dönüşümün merkezi olacağını dile getirdi. Basın Ekspres’in gelişimini Büyükdere Caddesi’ne benzeten Yılmaz, “Basın Ekspers, Büyükdere Caddesi’nin değişim ve gelişim hızını katlayan ve daha çok kazandıran bir yer olacak” dedi. Nivo İstanbul’un arsa sahibinden son kullanıcıya kadar herkes için yüksek kârlı yatırımın adresi olacağını öne süren Yılmaz, projenin çevreye, kente ve insana duyarlı mimarisiyle bir yandan dünyanın kısıtlı kaynaklarını akıllıca kullanırken, diğer yandan aynı çatı altında toplanan tüm insanlar için güvenli ve bir o kadar da yaratıcı bir kamusal alan sunacağını anlattı.

‘İstanbul Dünyanın en güzel kenti’

Neba A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Alomary Holding CEO’su Abdulaziz İbrahim Alomary de Türkiye’nin bölgesinin güçlü ve lider ülkesi konumunda bulunduğunu belirterek İstanbul’un da dünyanın en güzel şehri olduğunu söyledi. İstanbul’un kentsel dönüşümle daha da güzelleşeceğini balirten Alomary “Nivo İstanbul, tüm detaylarıyla, iyi planlanmış bir proje oldu ve paha biçilmez bir gayrimenkul yatırımı” dedi.

İletişim bilgileri

212 2445454
www.cathay.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler