Çanakkale’de arsalar fiyatları köprüye endeksli

Başbakan Yıldırım’ın, Çanakkale boğaz köprüsünün temelinin 18 Mart’ta 2017’de atılacağını açıklaması bölgedeki arsa fiyatlarını katladı.

Başbakan Binali Yıldırım'ın Çanakkale’de yapılması planlanan boğaz köprüsünün temel atma tarihini açıklaması bölgedeki emlak fiyatlarını ciddi oranda artırdı. Başbakanın, Gelibolu İlçesi Sütlüce ile Lapseki İlçesi Şekerkaya Mevkii arasında yapılması planlanan köprünün temelinin 18 Mart’ta 2017’de atılacağını belirtmesi, zaten 2-3 yıl içinde dönüm fiyatı 10 bin TL’den 50-70 bin liraya çıkan bölgedeki arsa fiyatlarının yönünü bir kez daha yukarı çevirdi.

50-60 bin nüfusa göre hazırlanıyoruz

Çanakkale DHA’dan Burak Gezen ve Orhan Aktuğ’un haberine göre, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Lapseki olarak imar ve altyapı yönünden köprüye hazır olduklarını belirterek burada çarpık düzene kesinlikle izin vermeyeceklerini açıkladı. Şu an Lapseki'nin nüfusu 15 bin civarında olduğunu anlatan Başkan Yılmaz, buna karşılık alt yapısı, suyu, doğalgazı ve sosyal alanlarıyla birlikte Lapseki'nin altyapısını 50-60 bin nüfusa göre hazırladıklarını ifade etti.

Revaçtaki bölgeler

Lapseki'li emlakçı Selahattin Bodur ise yapılacak köprü nedeniyle ilçede büyük bir hareket görüldüğünü dile getirerek bu alanda 2-3 yılda muazzam bir alışveriş yaşandığını açıkladı. Özellikle Lapseki ve bağlı Çardak beldesinin sırtlarında deniz gören ve yolu olan yerler ile ilçeye bağlı Suluca ile Kemliklialan bölgelerindeki arsa ve tarlaların revaçta olduğunu anlatan Bodur, 2- 3 yıl önce dönümü 10 bin TL olan yerlerin bugün dönümü 50- 70 bin TL’ye alıcı bulduğunu söyledi. Bodur, İstanbul, Bursa gibi yerlerden birçok yatırımcının bölgeye ilgi gösterdiğini de sözlerine ekledi.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler