Çamlıca Camii etrafında kentsel dönüşüm başlıyor

TOKİ Başkanı Bulut, İstanbul’da Gaziosmanpaşa, Esenler ve Üsküdar Çamlıca Camisi etrafındaki bölgeleri mart ayına kadar ihale sürecine getireceklerini söyledi.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, kentsel dönüşüm projeleriyle ilgili olarak bilgi verdi. Bulut, bugüne kadar 17.5 milyarlık ihale gerçekleştirdiklerini, 59 il, 134 ilçede toplam 163 kentsel dönüşüm projesi yaptıklarını söyledi.

TOKİ'nin yaptığı kentsel dönüşümlerde çok belirgin memnuniyetsizlikle karşılaşmadıklarını ifade eden Ömer Bulut, vatandaşla uzlaşmayı esas aldıklarını, genellikle yüzde 70 oranında uzlaşma sağlamadıkları alanlarda kentsel dönüşüm çalışmalarına başlamadıklarını söyledi.

Star'da yer alan habere göre; Mart’a kadar üç bölgede ihale aşamasına kadar gelineceğini kaydeden TOKİ Başkanı Bulut "İstanbul Gaziosmanpaşa, Esenler ve Cumhurbaşkanımızın talimatı doğrultusunda, Çamlıca Camii etrafının düzenlenmesi amacıyla Üsküdar-Çamlıca Cami etrafıyla ilgili kentsel dönüşüm ihale aşamasına getireceğiz" diye konuştu.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler