Büyükçekmece Silivri arasına Metrobüs yapılacak

AK Parti Büyükçekmece İlçe Başkanı Gürbüz, Büyükçekmece Silivri hattı üzerinde metrobüs projesi yapılacağını, metronun da 2019 projeye dahil edileceğini söyledi.

AK Parti Büyükçekmece İlçe Başkanı İlker Gürbüz toplu ulaşım sorununu çözmek için İBB Başkanı Kadir Topbaş ile bir görüşme yaptı. Büyükçekmece Silivri hattı üzerindeki metrobüs projesine 2019 yılında metronun da dahil edileceğini belirten Gürbüz, Topbaş’la yaptıkları görüşmenin detaylarını açıkladı. Gazetem İstanbul’un haberine göre, Topbaş’ın kendilerine ciddi destek verdiğini ve bölgedeki bütün teknik ekibe gerekli talimatları verdiğini açıklayan Gürbüz “Eğer bir aksilik olmazsa Büyükçekmece Silivri hattı üzerindeki metrobüs projelerine başladılar” dedi.

2024'e kadar ilçenin ulaşım sorunu bitecek

Bölgenin toplu ulaşım aksına Silivri Büyükçekmece hattını da dahil ederek metrobüs projesiyle bu bölgenin taçlandırılmasının planlandığını anlatan Gürbüz, “Umut ediyoruz ki bölgemiz metrobüs projesiyle de yakın zaman içerisinde sorununu çözmüş, hedefine ulaşmış metrobüse de kavuşmuş olacak” diye konuştu. Hattın nereden geçeceği, duraklarının nerede olacağı gibi sorulara İBB Başkanı Topbaş’ın yanıt vereceğini ifade eden Gürbüz, “Hazırlıklarını yapıyorlar. 2019 projelerine de metro dahil edilecek” açıklamasında bulundu. Gürbüz, 2024'e kadar Büyükçekmece’nin toplu ulaşımla ilgili olan birçok bağlantısının çözmüş ve sorunun halletmiş olacağı tahminini dile getirdi.

İki prestij caddesi olacak

AK Parti Grup Başkanvekili Recep Erol da İBB Başkanı Kadri Topbaş’ın Büyükçekmece'de iki caddeyi prestij caddesi yapmak istediğini belirterek “Bu caddelerden iki tanesini bizler belediyede görüşüp belirleyeceğiz. Yapımı ve projesi tamamen İBB'ye ait olacak” dedi. Büyükçekmece'de toprağa basacak alanların kısıtlı olduğuna dikkat çeken Erol, “Bununla ilgili de yine ilçe başkanımızla beraber yaptığımız çalışmada Büyükçekmece'de birkaç noktada park, bahçe ihtiyaçlarımızı gidermeye çalışacağız” açıklamasında bulundu. İBB Başkanı Topbaş’ın “Büyükçekmece'yi bizzat kendim projelendireceğim'” dediğini anlatan Erol, yine İstanbul'un trafiğini azaltmak için Çakmaklı'dan gelen yolun İBB arafından yapıldığını hatırlattı. Topbaş’ın ifade ettiği 4 tane köprünün de yapıldığını belirten Erol, projelerinin biraz gecikmekle beraber devam ettiğini ve kosa sürede faaliyete geçeceğini de sözlerine ekledi.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler