Büyükçekmece Film Platosu’nun altından milyonluk vurgun çıktı

Büyükçekmece Belediyesi’nin büyük bir tanıtımla duyurduğu film platosu inşaatından milyonluk rant çıktı. 3 ayda 2 şirket kuran organizatör San’a belediyenin en büyük ihalesi verildi!

CHP'Lİ Büyükçekmece Belediyesi'nin yaptığı film platosunda film senaryosunu aratmayan skandallar yaşanıyor. Belediye, bir şirketin imar planı gereği kamuya bedelsiz terk etmesi gereken yeri aynı şirketten sembolik bedelle 2006 yılında satın aldı. Belediyenin satın aldığı yerin daha sonra Fenerbahçe'ye verileceği açıklansa da bu gerçekleşmedi.

11 günde 2 şirket birden

Belediye, 'Fakülte, Meslek Yüksek Okulu, Film Stüdyoları Film Platosu' yapılması için ilçe meclis gündemine aldırdı. İlçe Belediye Meclisinde oy çokluğuyla geçen karar daha sonra İBB Meclisi'nde reddedildi. Belediye geri adım atmadı.

Dünya starlarını Türkiye'ye getiren Ahmet San devreye girdi. 7 yıldır belediyenin festivallerini de organize eden San 15 gün arayla iki ayrı şirket kurdu. San, şirketi kurduktan 3 ay sonra film platosu işi ihaleye çıktı. Şirket projeyi yapma hakkını kazandı. Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, film platosu yapılan arazi için Fenerbahçe'yle görüştüklerini açıklamıştı.

Ercan Öztürk-Akşam

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler