Bursa’daki Hümahatun Evleri sahiplerine teslim edildi

Mevlana-Ulus Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapımı tamamlanan Hümahatun Evleri yapılan törenle hak sahiplerine teslim edildi.

Yıldırım Belediyesi, Mevlana-Ulus Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapımını tamamladığı Hümahatun Evleri kapsamında anlaşma sağlanan hak sahiplerine dairelerin anahtarlarını törenle teslim etti.

Törende açılış konuşmasını yapan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, "Yıldırım’ın yeni yüzü vizyon projemizde toplam 812 konut 126 dükkan bulunmakta. Projemizde takas yöntemiyle hak sahibi olan 150 vatandaşımıza bugün 244 dairenin anahtarlarını teslim edeceğiz. Bu proje içerisinde 20 bin metrekarelik bir arsayı belediyemize kazandırdık, Vatandaşlarımızı buradaki Hümahatun Evleri projesine taşıdıktan sonra 84 riskli binada 203 konutunda yıkımını gerçekleştirmiş olacağız." ifadelerini kullandı.

Sosyal donatı alanları çoğalacak

Yıldırım hızlı ve plansız göçlerle sağlıksız bir büyüme ile karşı karşıya kaldığını söyleyen Yılmaz, "Artık hayat standartlarımız yükseldi ve bunun neticesinde yeni ve ötelediğimiz önceliklerimiz gündeme taşındı, artık sadece başımızı sokacak bir eve değil çevre düzenlemesi tamamlanmış aracımızı park edeceğimiz parklara ve çocuklarımızın oyunlar oynayacağı yeşil alanlara da ihtiyacımız var. Bunun gibi sosyal donatı alanlarını çoğaltacağız ve evimiz Yıldırım'ı vizyon projelerle daha yaşanılabilir bir yer yapacağız, tüm hak sahiplerine yeni yaşam alanları hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

Aktaş: Elimizden geleni yapıyoruz

Programın devamında konuşan Başkan Aktaş, 'Yıldırım 700 bine varan nüfusuyla Türkiye'nin 15. Bursa'nın da 2. Büyük ilçesi. Dolayısıyla bu değişim ve dönüşümü daha sağlıklı yapabilmemiz için artık bunun üzerine asla daha fazla kaçak yapı koymamamız gerekiyor. Mevcut yapıların değişim ve dönüşümü ile alakalı imarsız bölgelerin imara açılmasıyla alakalı elimizden geleni yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz. Bugün burada bu güzel konutlara geçen vatandaşlarımız için hayırlı olsun' diye konuştu.

Arda Ekiner-Bursa Kent

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler