Bursa’da internetten kadınlar daha çok ev arıyor

İstatistiklere göre en çok Bursa, İzmir, Adana ve Kocaeli’de kadınların internetten ev aradığı görülüyor.

Eğitim seviyesinin artması ve kadınların iş hayatında daha fazla yer almasıyla birlikte konut satın alımlarındaki istatistikler de değişiyor. İnternetten ev arayanların şehirlere göre cinsiyet dağılımı verileri incelendiğinde Bursa, İzmir, Adana ve Kocaeli’de en fazla kadınların internetten ev aradığı dikkat çekiyor.

Hürriyet Emlak Projeland Yönetim Kurulu Üyesi Çağrı Bozay, “Site trafiğimizden oluşturduğumuz istatistiklere baktığımızda, 2019 yılında Projeland'in toplam ziyaretçilerinin arasında kadınların oranı %49, erkeklerin oranını %51 olarak görüyoruz. Kadınların en çok ev aradığı şehirler arasında Bursa, listede birinci şehir olurken; en çok ziyaret edilen 5 ile bakıldığında ise oranlar şöyle:

İzmir’de kadın %51 erkek %49,
Bursa’da kadın %54 erkek %46,
Adana’da kadın %52 erkek %48,
Kocaeli’de kadın %51 erkek %49,
Samsun’da ise kadın %53 erkek %47’’

Kadın kullanımı artıyor

Kadınların her alanda olduğu gibi konut aramalarında da daha fazla rol almasından memnuniyet duyduğunu belirten Bozay sözlerine şöyle devam etti, “İstatistiklere bakıldığında kadınların her geçen yıl konut aramalarında lider konuma yükseldiğini görüyoruz. Günümüzde kadınlar artık satın almanın ilk aşamasından son aşamasına kadar daha fazla söz sahibi oluyor” dedi.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler