Bursa Nilüfer’de kentsel dönüşüm mağdurları listesi kabarıyor

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Başkan Burada” projesi çerçevesinde makamını bu hafta Esentepe Mahallesine taşıdı.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, ilk olarak Esentepe Mahalle Muhtarı Hacı Özkan ile görüşerek, mahallede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Esentepe Mahallesi'nin Mudanya Yoluna cephesi olduğunu söyleyen Bozbey, bu cephenin düzenlemeye ihtiyacı olduğunu söyledi. Başkan Bozbey, "Tespitlerimize göre ilerleyen zamanlarda otopark meselesi ortaya çıkacak. Mahalle komitesiyle görüştük. Bir alan üzerinde altını otopark, üstünü park yapacak şekilde çalışma yürütüyoruz" dedi.

'Çözüm için hazırız'

Bursa'nın genelinde kentsel dönüşüm konusunda yaşanan sıkıntıların her geçen gün arttığına dikkat çeken Başkan Bozbey, çözüm için hazır olduklarını söyledi. Bozbey, "Vatandaşlarımız, bazı sitelerin yıkıldığını ve müteahhidin kanunî engelleri aşamadığı için inşaata başlayamadığını bizlere ilettiler. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın bu konuda ne kadar hassas olduğunu biliyoruz. Biran önce önemli adımlar atılmasını bekliyoruz. Bazı parsellerde kamu alanı ayrılarak bu sorunların bir an önce çözülmesi gerekiyor. Aksi takdirde kentsel dönüşüm mağdurları listesi kabarıyor.

Bu noktada Başkan Aktaş ve meclis üyelerinin çözüm bulma konusunda adım atmalarını bekliyoruz. Eğer böyle giderse bu şehir yaşanılamaz hale gelecektir ve bundan böyle de bu tür anlayışa izin verilmemesi gerekiyor.Yöneticilerin şehri kirletmeden bu konularda çare bulması lazım. Bize düşen ne varsa ben ve arkadaşlarım katkı sunmaya, taşın altına elini koymaya hazırız" dedi. Bozbey, Esentepe Mahalle Muhtarı Hacı Özkan ile görüşmesinin ardından günlük randevularını kabul etti ve mahalle sakinlerini karavanında ağırladı.

Gazete Bursa

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler