Bingöl’e SPA merkezi, 5 yıldızlı termal otel ve AVM yapılıyor

Bingöl Valiliği İl Özel idaresi, Kültür Mahallesi’nde hayata geçirmeye hazırlandığı SPA Merkezi, 5 Yıldızlı Termal Otel ve AVM projesi için düğmeye bastı.

Bingöl Valiliği İl Özel idaresi, Bingöl Merkez Kültür Mahallesi, Simani Mevkii, Bingöl-Muş Karayolu 3. km adresinde Bingöl SPA Merkezi, 5 Yıldızlı Termal Otel ve AVM projesi hayata geçirecek.

Bingöl SPA Merkezi için 980 bin TL'lik yatırım

110.000 metrekare alan üzerine 980 bin TL maliyetle kurulacak olan Bingöl SPA Merkezi, 5 Yıldızlı Termal Otel ve AVM projesinin adı Kent Park olarak belirtildi.

500 yatak kapasiteli termal otel

Kent Park Projesinde; 85.000 m2 alan üzerinde AVM ile birlikte inşa edilecek 5 yıldızlı Termal Otel ve SPA, açık otopark, dini tesis, su ve eğlence parkı, spor sahaları, yeşil alan ve yapay bir göl yer alacaktır. 5 yıldızlı termal otel ve SPA merkezi ; 5.000 m2 oturma alanı ve toplam 30.000 m2 kapalı alan olup, bodrum+bodrum + zemin+ 4 katan oluşacaktır.

5 yıldızlı otel bünyesinde ayrıca günü birlik hizmet verecek SPA merkezi, restaurant, 1 adet çok amaçlı salon, 5 adet toplantı salonu, 2 adet çocuk alanı, yetişkinler için oyun salonu, alakart restaurant, teras kafe, bay bayan kuaför, revir, fitness salonu, 9 adet masaj odası, 2 adet çamur banyo odası, 2 adet Türk hamamı ve kese odası, 2 adet sauna odası, 8 adet yüzme havuzu (termal su havuzları), 3 adet dinlenme odası (lobi) 200 oda ve toplam 500 yatak kapasiteli olması planlanıyor.

100 dükkan, 2 eğlence merkezi

Alışveriş merkezi 10.000 m2 oturma alanı ve toplam 25.000 m2 kapalı alanı olacak alışveriş merkezi bodrum+zemin+1 kattan oluşacak.

AVM bünyesinde yaklaşık 100 adet farklı büyüklüklerde dükkan ve farklı büyüklüklerde 2 adet eğlence alanları yer alacaktır. Projede ayrıca cami, kafe, bir adet futbol sahası, 2 adet tenis sahası, 2 adet basketbol sahası yer alacak.
Bölgenin planlı şehirleşmesini sağlayarak yaşanabilir bir şehir ortamı yaratmayı amaçlayan Kent Park projesi çevreye uyumlu mimari yapılar yapılarak, yöre ve ülke ekonomisine girdi sağlayacağı gibi istihdam olanağı da yaratacak.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 1

  • bingollu
    5 yil oldu bu masal anlatiliyo; bir turlu baslanmadi, hayirlisiyla bir an once baslarda;,bingolumuzun cehreside guzellesir

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler