Binali Yıldırım Kahramankazan’a yatırım müjdesi verdi

Başbakan Binali Yıldırım darbeye karşı ilk sivil direnişin yapıldığı Kahramankazan’daki mitingte ilçeye yeni altyapı, yatırım ve ulaşım müjdeleri verdi.

Başbakan Binali Yıldırım 25 Şubat'ta Ankara'da başlatılan "anayasa oylamasında evet" kampanyasının ilk mitingini darbe girişimini boşa çıkaran Kahramankazan'da geçekleştirdi. Halka hitaben yaptığı konuşmada bir çok konuya değinen Başbakan Yıldırım, ilçeye altyapı ve yol müjdesi verdi.

Yıldırım, "Terör örgütü FETÖ'nün elebaşısı Pensilvanya'da milletin evetlerini duydukça kriz geçiriyor, fenalaşıyor. PKK sizin bu evetlerini işittikçe kuduruyor." diye konuştu.

Ulaştırma Bakanı Kahramankazan'ın eniştesi

İlçeye yapılacak yatırımlara değinen Başbakan Yıldırım, "Şimdi size bir müjdem var. Bizim Ulaştırma Bakanı sizin enişteniniz, Başbakanınız Kahramankazanlı. Peki biz sorumluluğumuzu yapmayacak mıyız? Ankara - Kazan Yolu'nu genişletiyoruz. Üç gidiş, üç geliş olacak.

Ankara'ya havalimanları, tüp geçitler, şehir hastaneleri, yüksek hızlı trenler... Ankara- Sivas hızlı tren, Ankara-Kayseri hızlı tren, Ankara-İzmir hızlı tren çalışmaları devam ediyor.

Ankara-Konya, Ankara-Eskişehir, Ankara-İstanbul'u daha önce açtık. Biz köklerimizden beslendik, geleceğe yöneldik. Marmaray Abdülhamid'in hayaliydi, onu hayata geçirdik.

Mustafa Kemal'in vizyonunu taşımayı hedefledik. Farklılıklarımızı hep zenginlik olarak gördük. 2002'nin karamsar Türkiyesi'ni, 2017'de başı dik, yükselen bir kutup yıldızı haline getirdik. Kahramankazan 2010 referandumunda size yakışanı yaptınız. Yüzde 74 evet dediniz. Bu referandumda hedef yüzde 90." Diyerek halka hitap etti.

Milliyet

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler