Beylikdüzü’nde 300 milyon liralık yeni projeyle devam edecek

Gayrimenkul sektörüne 2013 yılında giren Akkuş Gayrimenkul, Beylikdüzü bölgesine odaklandı. Bölgede bitmiş projeler öne çıkıyor.

Bünyesinde tekstil ve akaryakıt sektörleri bulunan Akkuş Grup, 2013 yılında girdiği gayrimenkul sektöründe büyümesini sürdürüyor. Beylikdüzü bölgesine yoğunlaşan firma bölgede 300 milyon liralık 3 proje daha yapacak. Gayrimenkuldeki faaliyetlerini Akkuş Gayrimenkul adlı şirketleriyle yürüttüklerini belirten Akkuş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş, Beylikdüzü bölgesinde Alya Rezidans, Alya Trio ve Alya Penta olmak üzere 3 projenin satışını tamamladıklarını söyledi. 4'üncü projesini tamamlamak üzere olan şirket, 3 yeni projeye daha başlayacak.

Beylikdüzü’nde şu anda satışı devam eden 4’üncü projeleri olan Alya Grandis'in 100 daire ve 8 ticari üniteye sahip olduğunu ifade eden Akkuş, Beylikdüzü İmam Kahveci Mahallesi'nde yapımı süren Alya Grandis'teki ünitelerin yüzde 50'sinin satışını tamamladıklarını, eylül ayında ise bu projede teslimlerin başlayacağını aktardı. Akkuş, projenin yatırım değerini 100 milyon lira olarak açıkladı.

Bölgede bitmiş projeler öne çıkıyor

250 bin dolarlık konut alana vatandaşlık verilmesinin de alıcıları daha fazla bitmiş projelere kaydıracağını anlatan Abdülkadir Akkuş, bu durumun da bitmiş projeleri öne çıkaracağını ifade etti. Sektörde sat yaptan, yap sata geçiş olduğunu aktaran Akkuş, şirket olarak kendilerinin ise sektöre girdiklerinden beri süreci hep bu şekilde uyguladığını söyledi. Akkuş şöyle konuştu:
''Biz genel olarak inşaata başlayıp kaba inşatta yüzde 50- 60'lardan sonra satışa çıkıyoruz. Bölgede yıllardır çalıştığımız için tanınıyoruz. Dolayısıyla bizim eski projelerimizden alanlar yeni projelerimizden de alıyor."

Butik projelere odaklanıyor

Bölgede yatırımlarının süreceğini anlatan Akkuş, 2018 yılı içinde 4 projenin de ruhsatını aldıklarını ve bu dört projeden biri dışında hepsinin yine Beylikdüzü bölgesinde olduğunu söyledi.
"Bunlardan Beylikdüzü Kavaklı projesine başladık. 82 daireli bu projenin de hafriyat çalışmalarının sürdürüyoruz. Ayrıca bu yıl içinde Esenyurt Kıraç bölgesinde bir projemize de 2019'un sonunda başlamayı planlıyoruz. Diğer iki projemizde Beylikdüzü Kavaklı bölgesinde yer alıyor" dedi.

Bu dört projede 600 daire olduğunu aktaran Akkuş, yatırım değeri 300 milyon lirayı bulan yeni projelerinin az katlı olacağını söyledi.  Firma olarak bir projede yüzde 50 satışı yakaladıktan sonra diğer projeye başladıklarını ifade eden Akkuş, farklı sektörlerde yer aldıkları için finansman sıkıntısı yaşamadıklarını anlattı.

Akkuş şöyle konuştu: "Bu stratejimizin yanı sıra yabancı ortağımızın olması da bize avantaj sağlıyor. Şirket olarak genellikle büyük projelerden ziyade 100 ila 150 daireli butik projeler geliştiriyoruz. Ayrıca eğitim sektörüne yönelik binalarda yapıyoruz. Bu binaları da eğitim sektöründeki bir markaya kiraya veriyoruz."

Hareketlilik seçimden sonra

Firma olarak genellikle satışlarının yüzde 20'sini yabancılara sattıklarını aktaran Akkuş, vatandaşlık bedelinin düşürülmesinden sonra Hindistan ve Pakistan gibi ülkelerden de alıcıların geldiğini söyledi. Akkuş, yerli alıcının ise alımlarını seçim sonrasına ertelediğini kaydederek, seçimden sonra ikinci dönemde hareketlilik beklediklerini ifade etti. Artan döviz kurunun gurbetçi içim alım ortamı yarattığını aktaran Akkuş, "Maliyetleri artan demir, beton çimentoyu fiyatlara yansıtmadık. Birçok firmada sadece hareketlilik olsun diye başa baş satış yapıyor. Bu nedenle herkes için kaçırılmayacak bir fırsat dönemdeyiz" dedi.

Leyla İlhan-Dünya

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler