Beylikdüzü Marka City yıkılıyor, yerine rezidans yapılacak

İstanbul’da alışveriş merkezlerinin yoğunlukla bulunduğu bölgelerden biri de Beylikdüzü’nde istenen ivmeyi yakalayamayan Marka City’nin yıkılacağı gündemde.

Beylikdüzü’nün en eski AVM'lerinden olan Migros AVM'nin hemen karşısında yine bu AVM'yi yöneten Ece Türkiye'ye ait Marmara Park bulunuyor. E-5 Karayolu üzerinde bu AVM'nin birkaç yüz metre uzağında Beylicium ve Marka City sıralanıyor. Biraz ileride ise Perlavista AVM var.

Bunlardan Marka City, 2008 yılında hizmete girdi. 36 bin metrekare kapalı alanı bulunan dokuz katlı AVM'de 20 bin metrekare kiralanabilir alan bulunuyor. Alışveriş merkezi sayısının fazla olması nedeniyle bölgedeki birçok AVM'de sıkıntı yaşansa da çoğu faaliyetlerini halen sürdürüyor.

Fakat ziyaretçi çekmekte zorlanan Marka City, bir türlü istenen canlılığı yakalayamadı ve atıl hale geldi. Bir ara otel, hastane hatta üniversiteye dönüştürüleceği konuşuldu. Nitekim hemen yanındaki Medicana Hastanesi'nin burayı alıp ek bina yapacağı da söylendi.

Anlaşılan Marka City'nin yatırımcısı tüm bu projelerden vazgeçmiş. Çünkü bu AVM'de bir süredir yıkım çalışmaları var. Alınan bilgilere göre AVM'nin arsası üzerinde rezidans yapılacak. Alt katları dükkan olarak planlanan rezidans projesi, özellikle Arap yatırımcılara hitap edecek.

Beylikdüzü ve civarında birçok Arap yatırımcısının konut satın aldığını, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn gibi ülkelerden gelen yatırımcıların özellikle bu bölgeyi tercih ettikleri de akılda tutulması gerekenler arasında…

Özbey Men - Para

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler