Beşiktaş-Üsküdar arası yolculuk 3,5 dakikaya inecek

Dentur Avrasya’nın özel olarak tasarlattığı panoramik yeni gemilerle Beşiktaş-Üsküdar arası ulaşım hem 3,5 dakikaya inecek hem de seyir keyfi eklenecek.

Dentur Avrasya Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Morgül, yılların verdiği tecrübeyle modern şekilde İstanbullulara hizmet vermek istediklerini ifade eden Morgül, işletme maliyetlerini düşürmek ve gelişen teknolojinin gerisinde kalmamak için 14 gemilik yeni bir planlama yaptıklarını ifade etti.

Dedelerinin kayıklarla yaklaşık 150 yıl önce Üsküdar-Beşiktaş arasında deniz yoluyla yolcu taşımacılığına başladığını hatırlatan Morgül, "İlk gemilerinin sefere hazır. Son evrak işlemlerinden sonra hizmete önümüzdeki günlerde başlayacağız. 6 ay içerisinde de yapımı devam eden diğer 3 gemi hizmete başlayacak. 4 yıl içinde bunların hepsini hizmete almayı planlıyoruz." dedi.

İlk sefere çıkan gemi Kanuni olacak

Morgül, Kanuni Sultan Süleyman'ın 1565'te Üsküdar kadısına gönderdiği talimatla İstanbul'da ilk deniz yolcu taşımacılığının başlamasından dolayı ilk gemiye "Kanuni" ismini verdiklerini söyledi.

Üsküdar-Beşiktaş arası yolculuk 3,5 dakika

Yeni nesil gemilerin, diğerlerine göre yüzde 40 daha hızla, manevra yapmadan direk iskeleye yanaşabildiğini, bunun da ciddi bir zaman tasarrufu sağladığını aktaran Morgül, "Şimdi inme ve binme süreleriyle ciddi bir zaman kazanıyoruz. Bu yeni nesil gemilerle Üsküdar-Beşiktaş arası yolculuk 3,5 dakikaya inecek." ifadelerini kullandı.

Emrah Güney/AA

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler