Benesta Acıbadem’de neler oluyor?

Esta Construction’un Üsküdar’da geliştirdiği Benesta Acıbadem projesinde tabelaların üstünün branda ile kapatılırken projenin sitesine de ulaşılamıyor.

İlginç bir gelişim seyri izleyen, ENR’de kısa sürede dünyanın en büyük müteahhitlik firmaları arasına giren ve burada hızla yükselen ESTA Construction, yine aynı ilginç seyrine devam ediyor.

İlgili haberler için...

Üzeri branda ile kapatıldı

Türkiye’de proje geliştirme kararı aldıktan sonra İstanbul Bahçelievler, Basın Ekspres Yolu, Beyoğlu ve Üsküdar’da proje geliştiren ESTA Construction’un Üsküdar Bulgurlu Mahallesi’nde TOKİ arsası üzerinde geliştirdiği Benesta Acıbadem projesinin E5’e cepheli parapetlerinin üzerinin branda ile alelacele kapatıldığı görüldü. Buna ilaveten projenin sitesine de erişilemiyor. Sadece firmanın kendi sitesi üzerinden projeyi birkaç fotoğraf ile tanıttığı gözden kaçmıyor. Öte yandan projenin şantiyesinde herhangi bir hareketlilik göze çarpmıyor.

2019 Eylül’de tamamlanacaktı

ESTA Construction’un geliştirdiği Benesta Acıbadem, Bulgurlu’daki 41 bin 570 metrekarelik arsa üzerinde yer alıyor. Tapuda Üsküdar Acıbadem (Tapuda Bulgurlu) Mahallesi 74 pafta, 2778 ada, 1 parselde kayıtlı olan arsanın terklerden sonra 30 bin 622 metrekarelik kısmında 8 bloklu proje geliştiriliyor. Esta Construction’un A Yapı ile yaptığı iş ortaklığı ile 897 konut ve 11 ticari ünite geliştirecekti. Proje 2019 Eylül’de tamamlanacak idi.

Yatırım değeri

TOKİ’ye 1 milyar 242 milyon TL’lik proje geliştireceğini taahhüt eden firma, elde edeceği gelirden 472,1 milyon TL’lik kısım ise arsa payı olarak TOKİ’ye aktaracaktı.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler