Bakırköy’deki Mabet Sokak’ın ismi Dadyan olarak değişiyor

Bakırköy Belediye Meclisi’nin aldığı kararla Zeyinlik Özel Dadyan Ermeni İlkokulu-Ortaokulu’nun bulunduğu sokağın ismini Dadyan olarak değişti.

Zeyinlik Mahallesi’nde Surp Asdvadzadzin Ermeni Kilisesi ile Özel Dadyan Ermeni İlkokulu-Ortaokulu’nun bulunduğu Mabet Sokak’ın adı değişiyor. Bakırköylülerin isteğiyle, Bakırköy Belediye Meclisi’nin oy birliği ile aldığı karar göre; yarın(Salı) saat 14.00’de düzenlenecek törenle Mabet Sokak’ın adı değiştirilecek.

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, Hovannes Dadyan’ın Osmanlı İmparatorluğu zamanında; Beykoz Kağıt Fabrikası, Eyüp Dokuma Fabrikası, Hereke Dokuma Fabrikası, Zeytinburnu Demir Fabrikası, İzmit’te Çuha Fabrikası kurarak büyük yararlılıklar gösterdiğini hatırlatarak, “Bakırköylü yurttaşlarımızın talebiyle, Bakırköy Belediye Meclisi’nde oy birliği ile aldığımız karara göre yarın(Salı) saat 14.00’de Mabet Sokak’ın adını Dadyan Sokak olarak değiştireceğiz. Bu karara destek veren tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Bütün Bakırköylü hemşehrilerimi de yarın düzenlenecek törene davet ediyorum” dedi.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler