Bakırköy Şevketiye Arsası’na Mesa ve Öz Er-ka talip oldu

Emlak Konut GYO ikinci kere ihaleye çıkardığı Bakırköy Şevketiye Arsası sadece 2 firmadan talep aldı.

Emlak Konut GYO tarafından daha öncede satışa açılan Bakırköy Şevketiye Arsası ikinci kez ihaleye çıkarılmasına rağmen beklediği yine bulamamışa benziyor. İhalenin ilk oturumuna Florya Arsası’nı kazanan Öz Er-Ka İnşaatı ile Mesa Mesken Sanayii teklif verdi. İhale komisyonu 2. oturumun tarihini kısa süre içinde açıklayacak.

Bakırköy Şevketiye Arsası Ekim 2017’de yapılan ihalede Mesa Mesken ve Günyüzü İnşaat-Zilal Tekstil-CSR Gayrimenkul İş Ortaklığı’ndan teklif almıştı. Emlak Konut GYO İhale Komisyonu, asgari bedelin altındaki teklifleri onaylamamıştı.

Bakırköy Şevketiye Arsası ne yaşadı?

Emlak Konut GYO arsanın değerini 422 milyon 905 bin 600 TL olarak açıklarken Mesa Mesken’den 364 milyon 210 bin TL’lik teklif ile Günyüzü İnşaat-Zilal Tekstil-CSR Gayrimenkul İş Ortaklığı’ndan 331 milyon 535 bin TL’lik teklif almıştı. Kurum, değerini bulamadığı gerekçesi ile ihaleyi iptal etmişti.

Buraya ne yapılabilir?

Bakırköy Şevketiye Arsası karma proje yapımına uygun bulunuyor. Toplam 68 bin 36 metrekare yüzölçümündeki taşınmazın dağılımı 46 bin metrekare ticaret ve konut alanı, 7 bin metrekare özel eğitim tesisi alanı ve 15 bin 36 metrekare park olarak dağılıyor. Emsali 1,00 olan arsanın yaklaşık emsale esas inşaat alanı 53 bin metrekare.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler