Bakan Aslan: Kanal İstanbul’un güzergah çalışmaları bitiyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, Kanal İstanbul projesinde 5 güzergahla ilgili çalışmayı son aşamaya getirdiklerini açıkladı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kanal İstanbul projesiyle ilgili olarak 5 ayrı güzergah çalışması yapıldığını belirterek, bu çalışmalarda son aşamaya gelindiğini açıkladı. Anadolu Ajansı’nın (AA) Editör Masası'na konuk olan Bakan Arslan, "Kanal İstanbul Projesi'nde şehircilik anlamında özellikle orman, sulak alanlar, tarım alanları ve etkileşen alanları da dikkate alarak 5 güzergahla ilgili çalışmayı son aşamaya getirdik" dedi.

1915 Çanakkale köprüsü için teklifler yarın alınacak

1915 Çanakkale Köprüsü ihalesi için 24 firma şartname aldığını söyleyen Ahmet Arslan, bu firmaların neredeyse yarısının yabancı oluğunu açıkladı. Şartname alan firmalar arasında Türk firmalarının yanı sıra, Çinliler, Japonlar, Koreliler, İtalyanlar bulunduğunu ifade eden Arslan,”Gerek ülkemizde gerek yurt dışında iş yapmış çok büyük firmalar var. Şartname satın alanların öngörüleriyle hareket edersek, 4-5 grubun teklif vereceğini düşünüyoruz, daha da artabilir. Yarın teklifleri alacağız" açıklamasında bulundu.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde serbest geçiş müjdesi

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde hayata geçirilen serbest geçiş sistemi ile insahyarın hayatının koyaylaştığını kaydeden Bakan Arslan, “15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde de aynı uygulamayı bu sene içinde hayata geçireceğiz" şeklinde konuştu.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler