Bağdat Aktaş Turizm Ankara Yenimahalle’de otel yapacak

Bağdat Aktaş Turizm Otelcilik, Ankara Yenimahalle’de 160 oda ve 220 yataklı otel inşa edecek. Otel 2019’da hizmete girecek.

Bağdat Aktaş Turizm Otelcilik İnşaat Makina Kiralama İthalat İhracat Anonim Şirketi Ankara İli, Yenimahalle İlçesi, Macun-1 mahallesi, 62697 ada, 1 numaralı parselde kayıtlı 6 bin 326,00 metrekare yüzölçümlü alan içerisinde otel yaptıracak.

38 milyon TL yatırımla hayata geçirilecek olan otelde 160 oda ve 220 yatak bulunacak. Bin 508 metrekare kapalı alana sahip olacak otel 8 katlı olacak. 1 zemin kat ve 3 bodrum katı (-16 m) bulunacak. Otel yüksekliği +32.14 metrekare olacak.

Otel projesi merkezi bir konumda yer alıyor. Otelin 300 metre kuzey batısında metro istasyonu, 90 metre kuzeyinde konutlar, 30 metre güneyinde ticari alanlar bulunuyor.

Ayrıca ulaşım kolaylığı açısından bakıldığında şehir merkezine yakın konumu ve alternatif ulaşım yolları ve metro hattının yanında olması sebebiyle otel yapımı ve işletmeciliği açısından uygun şartları taşıdığından alternatifi bulunmayacak.

Otel içerisinde konferans salonu, restoran, mescit, otopark alanlarına da yer veriliyor.

Otel projesi için inşaat çalışmalarının 24 ay içerisinde tamamlanması ve 2019 Aralık'ta kullanıma açılması planlanıyor.

Projenin inşaat aşaması, arazi hazırlık ve ünitelerin inşası olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. İnşaatın 24 ayda tamamlanması ve ilk 6 ayı arazi hazırlığı, sonraki 18 ayı ise İnşaat çalışmaları olarak planlanıyor. Tesiste peyzaj çalışmaları ile birlikte tüm çalışmalar eksiksiz olarak tamamlandıktan sonra tesis işletmeye açılacak.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler