Bağcılar’da metro olmayan hiçbir mahalle kalmayacak

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Kısa zaman içinde metro olmayan hiçbir mahalle kalmayacak. Çünkü ulaşım medeniyettir” dedi.

Bağcılar Belediyesi’nin geleneksel olarak her yıl düzenlediği Halk Meclisi toplantılarının bu yıl ki ilk toplantısı Çınar Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Şehit Abdullah Tayyip Olçok Bilgi Evi’nde düzenlenen toplantıda ilçe sakinleri hem kişisel hem de mahalle içinde yaşadıkları ortak sorunları muhataplarına yönlendirdi. Salonda yerini alan yöneticiler de kendilerine yönlendirilen soruları yanıtladı. Kimi sorunlara sıcağı sıcağına toplantıda çözüm bulunurken kimi sıkıntılar ise daha sonca çözülmek için yetkililer tarafından not alındı.

“Bağcılar’da kendimden parçalar buluyorum”

Sıkıntı ve sorunların yanında özverili çalışmalarından dolayı Bağcılar Belediyesi başta olmak üzere kurumlara teşekkür etmek için söz alanlar da oldu. Toplantıda bir konuşma yapan Bağcılar İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan, “Bir aydır buradayım ve Halk Meclisi toplantısına ilk kez katılıyorum. Bağcılar, İstanbul’un en büyük ilçelerinden birisi. Büyük ilçe olmanın zorlukları vardır. En başta yönetilmesi ve idaresi zordur. Ancak iyi tarafı da şu ki ben de Anadolu çocuğuyum ve Bağcılar’da kendimden parçalar buluyorum. Büyükşehir olmasına rağmen burada bozulmamış Anadolu insanı var. Mahalle kültürü hala devam ediyor. İnşallah beraberce güzel hizmetler yapmayı nasip eder. Bağcılar Kaymakamı olarak sevinçli olduğumu söylemek istiyorum. Alt ve üst yapı çalışmalarıyla, eğitimiyle her alanda devlet ve yerel yönetimin güzel bir birlikteliği var” dedi.

“Metro olmayan hiçbir mahalle kalmayacak”

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da, “Bağcılarımızda her geçen gün farklı güzellikleri sunmanın huzuru içerisindeyiz. Görevimizi yaparken sizler gibi değerli dostlarla muhabbet içinde dostça olunca da zevkle yapıyoruz. Şu anda inşaatı devam eden 13 okul ve 15 camimiz var. Bağcılar’da 26 metro istasyonu var. Kısa zaman içinde metro olmayan hiçbir mahalle kalmayacak. Çünkü ulaşım medeniyettir. 16 Bilgi Evi’mizde 40 bini aşkın çocuğumuz eğitim görüyor. Bu sayı diğer ilçelerin tamamındaki sayıdan fazla. Kapalı spor salonları yüzme havuzları derken gençlere yönelik hizmetlerimiz sürekli artıyor ve önümüzdeki dönem ilçemize Fen Lisesi’ni açıyoruz. Elektrik direklerinin yer altına alınmasında yüzde 10’luk bir kısım kaldı yüzde 90’ı bitti. Nerede ne ihtiyaç varsa onları en hızlı şekilde karşılıyoruz karşılayacağız” diye konuştu.

AA

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler