Badısabah Bozoğlu Ağar kimdir?

1980 Ankara doğumlu olan Badısabah Bozoğlu Ağar, 4 Kasım 2016 günü kanserden tedavi gördüğü Amerikan Hastanesi’nde yaşama veda etti.

Sevil ve Hasan Bozoğlu çiftinin evladı olan Merhume Ağar Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde okudu. Aynı zamanda ressam olan Bozoğlu Ağar, DYP Genel eski Başkanı ve İçişleri eski bakanı Mehmet Ağar'ın oğlu Tolga Ağar ile 2007 yılında dünya evine girdi. Bu evlilikten 8 yaşında oğlu Mehmet Ağar'ı geride bırakan Merhume Ağar, Emel - Mehmet Ağar'ın gelinleri, Berna ve Dide Bozoğlu'nun görümcesi, Çağlar ve Mesut Bozoğlu'nun biricik kız kardeşiydi.

Yasemin'e kader kardeşi oldu

Merhume gelin Ağar, 1997 yılında yaşamını yitiren Mehmet Ağar'ın tek kızı Yasemin Ağar gibi kansere yenik düştü. Bilindiği üzere Yasemin 18 yaşında beyninde tesbit edilen urdan kurtulamamış ve gördüğü uzun tedaviye cevap vermeyerek Ocak 1997'de Bayındır Tıp Merkezi'nde yaşamını yitirmişti. Merhume Badısabah Bozoğlu Ağar'da yaklaşık 10 yıl sonra Mehmet Ağar'ın gelini olarak kız evlat hasretini bir nebzede olsa dindirmişti.

Gencecik iki merhume Ağar bir arada

Zincirlikuyu Aile Mezarlığı'na defnedilen Yasemin bugünden itibaren rahmetli yengesi Badısabah Bozoğlu Ağar ile birlikte sonsuza dek istirahat edecek.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler