Azerbaycan Vergiler Bakanlığı binasına sistem kuruyor

Anel Elektrik, Azerbaycan Vergiler Bakanlığı Genel Merkezi projesi için sahada çalışmaya başladı.

Rıdvan Çelikel tarafından 1986 yılında kurulan ve uluslararası standartlarda büyük projelere imza atan Anel Elektrik, Azerbaycan Vergiler Bakanlığı Genel Merkezi’nin elektrik ve mekanik sistemlerinin yapımı için çalışmaları başlattı.

5 küplü, 170 metre

Azerbaycan’ın başkenti Bakü'de, Heydar Aliyev Prospektinde bulunan ve 21. Yüzyıl modern mimarisi ile simge projelerinin arasında yerini alacak olan proje, Vergiler Bakanlığı’nın dağınık yapıda bulunan pek çok yönetim binasını tek bir binada topluyor.

33 katta 170 metre yüksekliğe sahip olan binanın toplamda 44.200 m² kapalı alanı, 30.000 m² dış cephe kaplaması bulunuyor. Birbirine göre kıvrılan 5 ayrı küp şeklinde özel mimariye sahip olan projede yönetim ofisleri, konferans salonları, yeraltı otoparkı, kat bahçeleri ve ilave Oditoryum Binası ile birlikte dinlenme alanları bulunacak.

Anel Elektrik işe başladı

2012 yılında BP Merkez Ofis Binası projesiyle Azerbaycan’daki ilk faaliyetini başlatan Anel Elektrik, Vergiler Bakanlığı Genel Merkezi projesinin elektrik ve mekanik işleri için Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş. ile sözleşme imzaladı. Sözleşme kapsamında projenin sıhhi tesisat, havalandırma sistemi, ısıtma-soğutma tesisatı, yangın tesisatı, OG-AG kuvvetli akım tesisatı, aydınlatma sistemi, zayıf akım sistemleri ve bina otomasyon sistemi için çalışmalar başlatıldı.

Elektrik ve mekanik sistemlerini kuracak

Anel Elektrik Proje Yöneticisi Murat İlkdoğan: “Şehrin önde gelen simge projelerinden biri olacak bu projenin elektrik ve mekanik sistemleri için çalışmalarımızı hızlıca başlattık. Binanın kaba inşaatı ve dış cephe kaplaması tamamen bittiğinden, idari ve teknik ekibimizin uzmanlığı ve becerisiyle kalan işlerin bir yıl gibi kısa bir sürede tamamlanmasını hedefliyoruz. Anel Elektrik olarak, projede yaklaşık 35 kişilik bir idari ekip öngördük. Projede işlerin hızlandığı dönemde çalışan sayımız yaklaşık 250’lere ulaşacak.”

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler