Aydın-Denizli Otoyolu Projesi YİD ihalesine çıktı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü Aydın denizli Otoyolu Projesi’ni yap-işlet-devret modeli kapsamında ihaleye çıkardı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yürütülecek olan Aydın Denizli Otoyolu Projesi’nin geçici teminatı 25 milyon TL olarak açıklandı. İhale, yap-İşlet-Devret (YİD) Modeli kapsamında yapılacak olan ihaleye katılacak olan tüm istekliler arasında kapalı teklif alma usulü ile gerçekleştirilecek. Dosyanın 50 bin TL olduğu ihale 26 Mart 2019 günü saat 10.30’da Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü Yücetepe/Ankara adresinde gerçekleşecek.

2. ihale haberi burada

3996 sayılı Kanun ve bu Kanunun Uygulama Usul ve Esaslarına ilişkin 2011/1807 sayılı Bakanlar Kurulu Kararında belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde projenin finansmanı, projelendirilmesi, yapımı, işletilmesi, işletme süresi boyunca her türlü bakımı ve onarımı gerçekleştirilecek. Buna ilaveten sözleşme süresi sonunda otoyol her türlü borç ve taahhütlerden temizlenmiş, bakımlı, çalışır, kullanılabilir durumda ve bedelsiz olarak devlete tevdi edilecek.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler