Aydın-Denizli Otoyolu ihalesi 2. kez ertelendi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü yap-işlet-devret modeli ile 2l Şubat 20l8 tarihinde yapılacağı açıklanan Aydın-Denizli Otoyolu ihalesini bir kere daha erteledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü 21 Şubat’ta ihaleye çıktığı 140 km.lik Aydın-Denizli Otoyolu İhalesi’ni bir kere daha erteledi. 21 Haziran’da yapılacağı duyurulan ihale, 24 Temmuz 2018 günü saat 10.30’a ertelenmişti. Bakanlık yaptığı açıklamada bu tarihi ikinci kez erteleyerek 15 Ağustos 2018 günü saat 10.30’a çektiğini deklare etti.

İlgili diğer haber

Aydın-Denizli Otoyolu Projesi İzmir ile Antalya arasındaki seyahat süresini 7 saatten 3 saate düşürecek otoyolun devamı olarak konumlandırıldı. Teminatı 25 milyon lira olarak belirlenen ihalenin maliyet hesabı 900 milyon TL olarak yapıldı.

Aydın-Denizli Otoyolu Aydın Çevre Yolu otoyol ayrım kavşağından başlayarak Kuyucak ilçesinin güneyinden geçecek ve D320 devlet yolunun kuzeyinden uzanarak Denizli’ye ulaşacak.

Toplam uzunluğu 440 kilometre olarak çizilen İzmir-Antalya Otoyol Projesi’nin İzmir-Aydın arası 115 kilometre, Aydın-Denizli arası 140 kilometre, Denizli-Burdur arası 140 kilometre, Burdur-Antalya arası bağlantı yolları dahil 45 kilometre olacağı öngörülüyor. Otoyolun toplam uzunluğu 440 kilometreyi, Aydın-Denizli arasının ise bağlantı yollarıyla birlikte 154 kilometreye ulaşacağı hesaplanıyor.

İhale; projenin finansmanı, projelendirilmesi, yapımı, işletilmesi, işletme süresi boyunca her türlü bakımı, onarımı ve sözleşme süresi sonunda her türlü borç ve taahhütlerden ari, bakımlı, çalışır, kullanılabilir durumda ve bedelsiz olarak İdare'ye devredilmesini kapsıyor.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler