AYD: AVM sektörü kirada  yeni kanunlara hazırlıklı olmalı

AYD Başkanı Belgü, AVM sektörünün kiralamalarla ilgili ertelenen maddeleri yakından takip etmesi ve değişikliklere hazırlıklı olması gerektiğini söyledi.

Türk Borçlar Kanunu’nin (AYD) düzenlediği II. Hukuk Sempozyumu’nda konuşan AYD Başkanı Hulusi Belgü, “Sektörümüz, özellikle kiralamalarla ilgili ertelenen maddeleri yakından takip etmeli ve önceden hazırlıklı olmalı” dedi.

Ticari gayrimenkul kiralamaları ve ilgili hukuki düzenlemelerinin ele alındığı sempozyumunun gündeminde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “AVM kiraları TL’ye dönmeli. Gerekirse geçici bir düzenleme yapılabilir” sözleri vardı.

'Yeni hukuki düzenlemeler var'

Perakende ve AVM sektörünün gelişimine paralel olarak önemli hukuki düzenlemeler yapıldığın hatırlatan AYD Başkanı Hulusi Belgü, AYD Hukuk Sempozyumu’nun hem kiralayan, hem kiracı açısından perakende sektörünü bekleyen önemli gelişmeler konusunda yön gösterici olacağını ifade etti.

Türk Borçlar Kanunu’nun kiralamalar ile ilgili ertelenen maddeleri bulunduğunu hatırlatan Belgü, bu maddelerin AVM sektörünü yakından ilgilendirdiğini, sektörün bu konuda önceden hazırlıklı olması gerektiğini vurguladı.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler