Avrupa 10.su olan Rönesans’ın hedefi dünyada ilk 10’a girmek

Engineering News Record’un (ENR) “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhitleri” listesinde 44. sırada yer alan Rönesans Holding, artık Avrupa’nın lik 10’u arasında…

Yeni şirket yapılanmasını modern iş anlayışının gereklerine göre dizayn eden, şirket satın almalarıyla küresel ölçekte istikrarlı bir yükseliş yakalayan Rönesans, Avrupa’nın en büyük 10’uncu inşaat şirketi oldu.

Dünyanın ve Türkiye’nin lider müteahhitlik firmalarından olan Rönesans, bölgelere göre yapılan sıralamada Avrupa’da 10’uncu sırada yer alırken dünyanın en büyük müteahhitlik şirketlerinin açıklandığı “ENR Global 250” listesinde de 92. sırada yer aldı. Bu sıralama Rönesans'a en büyük Türk şirketi unvanını getirdi.

“Kalite, tecrübe ve bilgi birikimiyle Türk inşaat şirketlerinin başarıları tüm dünyada parmakla gösterilir hale geldi." diyen Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak, ENR listesindeki Türk firmalarının geldiği sıraların ve proje miktarının en iyi gösterge olduğunu söyledi.

Rusya'da ciro 1 milyar euro

Dr. Erman Ilıcak, Rönesans’ın üç kıtada toplam 21 ülkede çalışmalarının sürdüğünü belirterek, “Kurulduğumuz 1993 yılından bu yana Türkiye’nin yanı sıra Rusya ve Avrupa’daki hızlı büyümemizi sürdürüyoruz. Holding olarak Rusya’da başlayan hikayemizi, tüm Avrupa’ya yaymayı başardık. Bu bölgede kısa sürede 1 milyar Euro ciroya ulaştık. ENR'de istikrarlı bir şekilde ülkemizi temsil ediyoruz" şeklinde konuştu.

Hedef dünyanın ilk 10 müteahhitlik firması arasına girmek

Türkiye, Avrupa, Bağımsız Devletler Topluluğu, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı da içeren geniş coğrafyada, inşaat, gayrimenkul yatırım, endüstri, enerji ve sağlık alanlarında “Rönesans sektörlere yön veren projeler geliştiriyor.

"Dünyanın en büyük 250 taahhüt şirketi listesinde, hedefimiz dünyanın lider 10 müteahhitlik şirketi arasında yer almak” diyen Ilıcak, bu hedeflerine ulaşmak için çalışmalarını sürdürdüklerini ve pazar çeşitliliklerini artırmak amacıyla Avrupa’da organik ve inorganik büyümeye odaklandıklarını kaydetti.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler