Avrasya Tüneli 24 saat ulaşıma açılıyor

Açılışından 30 Ocak’a kadar 07.00-21.00 saatleri arasında hizmet vermesi kararlaştırılan Avrasya Tüneli, 31 Ocak’tan itibaren tam 24 saat hizmet verecek.

Asya ve Avrupa kıtalarını ilk kez deniz tabanı altından, iki katlı karayolu tüneliyle birbirine bağlayan ve 20 Aralık’ta ulaşıma açılan Avrasya Tüneli, 31 Ocak’tan itibaren günde 24 saat hizmet vermeye başlayacak. Tünelin 20 Ocak’tan bu yana trafik sistemlerinin entegrasyonuna ilişkin çalışmalar nedeniyle 07.00-21.00 saatleri arasında hizmet veriyordu. Avrasya Tüneli İşletme İnşaat ve Yatırım A.Ş.’den yapılan açıklamada tünel çalışmalarının planladığı gibi 31 Ocak’ta biteceği bildirildi.

İki kıta arası 5 dakika

Asya yakasındaki D100 Karayolu ve Avrupa yakasındaki Kennedy Caddesi’ni bağlayan Avrasya Tüneli’ni kullananlar, kıtalar arası yolculuğu yaklaşık 5 dakikada tamamlıyor. İstanbul genelinde de seyahat sürelerini kısaltan Avrasya Tüneli ile İstanbullular zaman tasarrufu sağlıyor.

İstanbullular Avrasya Tüneli’ne alışıyor

Hizmete açıldığı ilk günden bu yana sürücülerden yoğun ilgi gören Avrasya Tüneli, sahip olduğu ileri teknolojik özellikleriyle ocak ayının ilk haftasında etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımın olumsuz etkilendiği İstanbul’da hızlı, konforlu ve güvenli bir ulaşım alternatifi olarak öne çıkmıştı