Ataşehir'in Centralpark'ı Atapark oluyor

Ataşehir Belediyesi, Atapark Rekreasyon Alanı'na yaptıracağı 106 dönümlük parkın tahmini bütçesini 54 milyon lira olarak tasarladı.

Doğaya özlem ve insanların yeşil alanlar arayışı yerel yönetimleri kentin merkezlerinde büyük parklar yapmaya teşvik ediyor. Avrupa Yakası'nda Bakırköy ile Zeytinburnu'nun arasında yapımı tamamlanan 500 bin metrekarelik Çırpıcı Parkı'nın bir benzeri de Ataşehir Belediyesi tarafından gerçekleştiriliyor. Anadolu Yakası'nın gelişim bölgeleri arasında başı çeken Ataşehir, bölgeye Central Park kazandırıyor. Atatürk (Küçükbakkalköy) Mahallesi sınırları planlanan arsa intifa hakkı karşılığı ile geliştiriliyor.

106 bin metrekare

Ataşehir'de 45 bin 483 ve 61 bin 61 bin 86 metrekare olmak üzere toplam 106 bin 569 metrekare arsa üzerine yaptırılacak parkın tahmini bedeli 54 milyon 696 bin 203 lira , geçici teminatı da 1 milyon 640 bin 886 lira olarak kayıtlarda yerini aldı. Trendist'in hemen yanı başında yapılması planlanan parkın  çevresinde İmar İskan Blokları, Adıgüzel Sitesi, Ataşehir Parkı, Manolya Siteleri ve Arint Park gibi bir çok markalı konut projeleri yükseliyor.  Çevresinde kentsel dönüşüm çalışmalarının da hızla devam ettiği parkın yapım ihalesi 22 Mart 2016 tarihinde saat 11.30'da Ataşehir Belediyesi'nde gerçekleştirilecek.

İhalenin detayları burada

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler