Ataşehir Hali, Tuzla Aydınlı’ya taşınacak

Ataşehir Meyve Sebze Hali, Tuzla Aydınlı’da 450 bin metrekarelik araziye yapılacak yeni komplekse taşınacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 1970’ten bu hizmet veren Ataşehir Meyve Sebze Hali'ni, Adapazarı, Kocaeli ve Gebze bölgesine de hizmet verecek modern bir komplekse taşıyacak. AA’nın haberine göre, yeni hal, Tuzla Aydınlı bölgesinde 450 bin metrekarelik araziye kurulacak.

Mal giriş ve çıkışlarının, yükleme, depolama, satış gibi tüm hareketlerin hızlı ve kontrolü bir şekilde yapılacağı yeni al kompleksinin inşaatına ocak ayında başlaması ve kompleksin bir yıl içinde hizmete alınması hedefleniyor.

240 dükkan yapılacak

Toplam 205 bin 630 metrekare inşaat alanına sahip olması planlanan Aydınlı Meyve Sebze Hali’nde 240 adet dükkan, satış birimleri, giriş kontrol noktaları, gıda kontrol binası, kasa yıkama tesisi, paketleme tesisi, atık depolama alanları, idari bina, otoparklar, itfaiye istasyonu, temizlik birimi, 80 yatak kapasiteli otel, cami, 2 kafeterya, 16 büfe, bir restoran, sağlık ocağı, eczane, PTT ve 5 banka şubesi, 2 bin 742 araçlık otopark yer alacak.

1118 ağaç dikilecek

3 bin 700 metrekarelik alana açık ve kapalı otoparkların yapılacağı komplekste 1133 araçlık binek araç, 408 araçlık kamyonet ve 1201 araçlık TIR ve kamyon otoparkları oluşturulacak. Özellikle hal içerisinde trafik sorunu yaşanmaması için ürün giriş ve çıkışlarında farklı güzergahlar kullanılacak.

Çevre dostu olarak planlanan Aydınlı Meyve Sebze Hali’nde yeşil alanlar da oluşturularak karbon salınımına yönelik adım atılmış olacak. Bu kapsamda 1118 ağaç dikilmesi planlanan komplese ayrıca 1 427 çalı, 278 bin adet yer örtücü bitki dikimi yapılacak.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler