Atasay’dan mücevher fuarına altın ve pırlantalı tavla

Atasay, memleketin içinde bulunduğu ekonomik krizle dalga geçercesine Istanbul Jewelry Show’a özel imal ettiği pırlanta ve altın tavla ile dikkat çekti.

Tasarım ve moda mücevher konusunda Türkiye’de ilkleri hayata geçiren Atasay, memleketin içinde bulunduğu ekonomik krizle dalga geçercesine dünyanın en büyük beş mücevher fuarı arasında yer alan Istanbul Jewelry Show’a özel pırlanta ve altından imal ettiği tavlayı tanıttı. Kimin kullanacağı merek edilen tavla, emlaknews.com.tr editörü olarak en azından benim kızgınlığıma neden oldu. Tabi ki insanların işlerini en iyi ve yaratıcı şekilde yapmaları gerekiyor. Ama imal edilen ürünün keyfîliği ve Türkiye’nin ekonomik gerçeklerine saygı duyulması nı gerektiriyor. Buna cevabı milletin kendisi verecek.

Fuarın en pahalı tasarımı

24 Mart Pazar gününe kadar CNR Expo, İstanbul Fuar Merkezi’nde devam edecek olan fuarda, Atasay’ın en dikkat çeken ürünü, 1 milyon TL fiyatıyla fuarın da en pahalı tasarımı, altın ve pırlantalarla tasarlanan tavla oldu.

Pulları 750 gram altın ve 100 karat siyah ve beyaz nadide pırlantalarla bezeli tavlanın zarları, mamut dişinden özel kesim ve yakut taşlarla süslü… Tavla, 6 farklı usta tarafından 2 haftada el yapımı olarak hazırlandı.

Anne karnındaki bebeklere özel kolye

Atasay tarafından Türkiye’de ilk kez satışa sunulan ve hamilelere yönelik tasarlanan özel kolye, bebeklerin doğduktan sonra da anne karnındaki huzurlu ve güvenli ortamı yaşamasına yardımcı oluyor.

Anne karnındaki bebeklerin 17. haftadan itibaren dış seslere duyarlı olmasından ilham alınarak tasarlanan kolye, özel çıngırağıyla çıkardığı melodik seslerle, bebeklerin anne karnındayken duyduğu sese alışarak, doğduktan sonra da annesinin karnındaki güven duygusunu yaşamaya devam ediyor.

Uygun fiyata pırlanta gösterişinde gerdanlık

Atasay’ın İstanbul Jewelry Show’da en çok dikkat çekenler ürünleri arasında, pırlanta mücevherlere kıyasla daha uygun fiyata, pırlanta mücevher ihtişamını yansıtan, altın ve Zirconia from Swarovski taşlarla tasarlanan gerdanlık yer alıyor.

Zıtlıkların uyumunun tüm tasarım alanlarında trendlere yansıtıldığı günümüzde, Atasay tarafından altın ve Zirconia from Swarovski taşlarla tasarlanan gerdanlık, hem göze hem cebe hitap ediyor. Pırlanta taşlarla tasarlandığında 1 milyon dolar bedeli olan gerdanlık, Atasay’ın özel tasarımıyla 10 bin dolar değerine satılıyor.

Mücevherde taç modası

Türk gelenekleri arasında kına ve düğün döneminde hediye ve takı olarak 22 ayar altının seçilmesinden ilham alan Atasay, trendlere uygun tasarımlarıyla özel bir koleksiyona imza attı. Geçen yıldan beri yükselişte olan ve bu yılın en trend aksesuarlarından olan taçlar, Atasay’ın koleksiyonunda 22 ayar altından, zarif çiçek motifleri ve ince taç tasarımıyla yer alıyor.

Atasay, fuara özel koleksiyonunun yanı sıra, 2019 yılı boyunca mücevher tutkunlarına yönelik sunacağı mücevherler ve yeni mağazalarıyla, sektörün önde gelen firmalarından biri olmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir