Arif Doğru, Tofaş’ta mühendisliği bırakıp tatil köyü kurdu

TOFAŞ’ta 20 yıldır sürdürdüğü mühendislik mesleğini bırakan Arif Doğru, TKDK’dan aldığı hibe desteğiyle doğduğu Gököz’ü tatil köyüne dönüştürdü.

TOFAŞ'ta 20 yıldan bu yana devam ettirdiği mühendisliği bırakan 47 yaşındaki Arif Doğru, mesleğini bırakarak doğup büyüdüğü köyüne sihirli bir dokunuş yaptı.

Bursa Keles’e bağlı Gököz Köyü’ne yatırım yapma kararı alan Doğru, Gököz Göleti'nin kıyısında kendi arazisinde hayalindeki projeyi oluşturdu. Projesini Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumuna (TKDK) sunan Doğru, buradan 600 bin TL’lik hibe desteği aldı.

Buraya gelen vatandaşların bungalov tipi evlerde konaklayabileceği ve alakart restoran-kafeteryalarda yemek yiyebileceği, gölette balık tutma, kano, dev ağaçların arasında at binme, ATV safari, okçuluk, hobi bahçelerinde toprakla uğraşma ve benzeri birçok aktivitenin yapılabileceği bir yaşam alanı oluşturdu.

Arsaların fiyatı arttı

Yaklaşık 2 yıllık bir çalışmanın ardından projeyi tamamlayan Doğru, 2 milyon 600 bin TL değerine ulaşan bir yatırımın sahibi oldu.

Doğru'nun, "Gököz Natural Park" adıyla Uludağ'ın eteklerinde hayata geçirdiği projeye, kısa sürede çok sayıda yerli ve yabancı turist ilgi gösterdi.

Arap misafirlerin ilgisinin yoğun olduğunu kaydeden Doğru, “Projeyi kendi toprağımda inşa ettim. Daha önce 10-15 bin lira değeri olan bir dönüm arazi, şu anda minimum 100 bin liralar civarında. Bu bile yöre halkı için kısa vadede elde edilmiş bir kazançtır. Burada yerli turistlerimizin yanında yabancı turistlerimiz de oldukça fazla ve sayıları artıyor. Turistler tarafından da beğeniliyor. Arap misafirlerimizin sayısı çok fazla. Bu anlamda hem yöre turizmine yeni bir nefes olduk hem de Bursa turizmine bir zenginlik kattık." Diye konuştu.

Bursaspor'un kamp projesi

Bu bölgenin spor için de çok elverişli olduğuna işaret eden Doğru, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursaspor Kulübünün burada keşifler yaptığını anlattı. Çalışmanın başladığını kaydeden Doğru, “Rakım itibarıyla bin 120 metrelik bir rakım söz konusu. Bu rakım hem sporcular için hem de sağlık turizmi için son derece elverişli. İnşallah önümüzdeki bir kaç yıl içerisinde burada Bursaspor'un uluslararası kamp tesisini de görmüş olacağız." diyerek sözlerini noktaladı.

Sergen Sezgin/AA

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler