Arap İş Adamları İstanbul’a çıkarma yapacak

TurabExpo 6’ncı Türk-Arap Yapı İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri ile 3’üncü Türk-Arap Gayrimenkul Proje Yatırım ve Finansman Fuarı, 20-22 Kasım’da yapılacak.

TurabExpo 6'ncı Türk-Arap Yapı İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri ile 3'üncü Türk-Arap Gayrimenkul Proje Yatırım ve Finansman Fuarı, 20-22 Kasım tarihleri arasında Pullman İstanbul Airport & Convention Center'da gerçekleşecek. Fuarlarda, Türkiye'deki konut üreticileri, Arap yatırımcılarla yüz yüze yatırım fırsatlarını değerlendirme imkanı bulacak

Gayrimenkul fuarı 3. kez yapılacak

Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği (TÜRAP) ve TurabExpo, bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceği 'Gayrimenkul Proje Geliştirme ve Finansman Fuarı'nda, bin 500 Arap yatırımcıyı Türkiye'deki gayrimenkul firmalarıyla buluşturacak. Sadece kayıtlı katılımcıların yer alabileceği fuarda, Türkiye'deki konut üreticileri, Arap yatırımcılarla yüz yüze yatırım fırsatlarını değerlendirme imkanı bulacak.

Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği, 19 Arap ülkesinde kurduğu organizasyon aracılığı ile fuara katılan firmaların konutlarının Arap ülkelerinde satışına da aracılık edecek. TurabExpo 6'ncı Türk-Arap Yapı İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri ile 3'üncü Türk-Arap Gayrimenkul Proje Yatırım ve Finansman Fuarı, 20-22 Kasım tarihleri arasında Pullman İstanbul Airport & Convention Center'da gerçekleşecek.

TÜRAP Genel Başkanı Sabuhi Attar, eş zamanlı yapılacak Yapı İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri ile Gayrimenkul Proje Yatırım ve Finansman Fuarı'nın, Türkiye'deki konut projelerinin Arap dünyasında tanıtılması, pazarlanması ve satışında büyük rol oynayacağını kaydetti.

12 yıldan bu yana Türk-Arap ülkeleri arasındaki işbirliğini geliştirmeye yönelik çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Sabuhi Attar, Gayrimenkul Proje Geliştirme ve Finansman Fuarı'na yaklaşık 1500 Arap ve 1000 Türk kişinin katılacağını belirterek, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Arap ülkelerindeki bakanlıklar, ticari heyetler, Ankara'daki Arap elçiler ve konsoloslar katılım sağlayacak. Bu da zirveye çok renk katıyor" dedi.

2 fuar bir arada

TÜRAP Genel Başkanı Sabuhi Attar da TurabExpo'nun Türk-Arap zirvelerini Türkiye'de yaygın hale getirmeye çalıştıklarını söyledi. 19 Kasım'da 6'ncı Yapı İnşaat Malzeme Fuarı'na paralel olarak 3'üncü Gayrimenkul Fuarı'nı hayata geçireceklerini ifade eden Attar, "Gayrimenkul Fuarı'na yaklaşık 200 Türk firması katılacak. 1500 Arap yatırımcımız yer alacaktır" diye konuştu.

İşbirliğine ihtiyaç var

Türkiye'de ve Arap ülkelerinde her zaman işbirliği ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Attar şunları söyledi:

"Çalışma sadece fuar olarak değil. Biz organizasyonumuza destekli çalışmalar yapıyoruz. Hem zirvemizde yaklaşık 40 avukatımızla hukuk çalışmamız var tüm Arap ülkelerinde. Bu ticarete, yatırımcıya kolaylık sağlıyor. Şuanda gayrimenkul üzerine çok ciddi bir grup kurduk. Hem istişare, hem hizmet hem de Arap ülkelerine direkt satış amacıyla temsilcilerimiz bu vazifeyi aldı. Bu fuara yaklaşık 50 temsilcimiz katılacak. Bu hizmet hem Türkiye'ye hem de Arap ülkelerine faydalı kazanç getirecektir. Hedefimiz Türkiye'ye ve Arap ülkelerine iyi bir ekonomi ve işbirliği sağlanmasıdır."

20-22 Kasım 2019
Pullman İstanbul Airport & Convention Center
10.00

 

İNDER Dergi

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler