Antalya’ya kruvaziyer ve yat limanı geliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin vizyon projelerinden olan Kruvaziyer ve Yat Limanı Projesi için deniz ve kara zemin etüt çalışmalarına başlandı.

Türkiye'nin turizm başkenti Antalya, kruvaziyer turizminden aldığı payı artırmak için harekete geçti. Büyük katkı sağlaması beklenen proje ile Antalya'nın tarihi, doğası ve turistik değerleri dünyanın en önemli merkezlerinden biri olacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in Antalya’ya kazandırmak istediği rüya projelerinden Kruvaziyer ve Yat Limanı Liman Projesi’yle ilgili çalışmalar sürüyor. Başkan Türel, projenin hayata geçirileceği Lara Birlik Plajı’nın batı ucunda yapılması planlanan limanın yapımına yönelik olarak deniz ve kara zemin etüt çalışmaları yapıldığını açıkladı.

kru-1

Türel, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu standartlar çerçevesinde hareket ettiklerini ve hayali kurulan projenin kısa sürede Türkiye'ye kazandırılacağını kaydetti.

İki liman birden yapılacak

Antalya şehir yaklaşık 20 km mesafede olması tahmin edilen Kruvaziyer Limanı ile Antalya kanatlanacak. Dev yolcu gemilerinin uğrayabileceği proje ile 2 adet 345 metrelik, 1 adet 150 metrelik, 4 adet 100 metrelik yolcu gemisi aynı anda iskeleye yanaşabilecek. Yat Limanı ise 426 yat kapasiteli olacak.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler