Antalya’da barakalara yapı kayıt belgesi verilmiş

Antalya’nın Muratpaşa ilçesine bağlı Güzeloba Mahallesi’nde, yaklaşık 3 bin metrekare arazideki 10’ar metrekarelik 2 barakaya, ‘İmar Barışı’ kapsamında ‘yapı kayıt belgesi’ verildi.

Muratpaşa'nın Güzeloba Mahallesi'nde 3 bin metrekarelik araziye sınır 2 apartmanda oturanlar, 1 Ocak'tan sonra getirildiğini ve alana konulduğunu öne sürdükleri barakaların kaldırılması için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Muratpaşa Belediyesi'ne başvurdu.

Ümmüşen Genç ve Erkan apartmanlarının sakinleri, kamuya ait olduğunu belirttikleri alandaki barakaların kaldırılmasını isterken, alanı işgal ettiğini öne sürdükleri Fatma Gürler'den de şikayetçi oldu.

'İşgal ediyorlar’

Kamuya ait olduğu belirtilen arazinin yanındaki apartmanda 30 yıldır oturduğunu ve Güzelobalı olduğunu belirten avukat Celal Çağcı, "Burası kamuya ait, evlerimizin de önünde bir yer. Mayıs ayı gibi vinçle bu kulübeyi getirip koydular ardından biraz daha altına bir şeyler yaptılar. 4- 5 aydır burada zaman zaman gelip ağaçları kesiyorlar. Burası yemyeşil ağaçlıktı, gelip, müdahale ediyoruz; ama 'Biz burayı satın aldık, burada hissemiz var' diyerek, bizi oyaladılar" dedi.

Arazi içinde derme çatma 3 baraka olduğunu, 3'ünün de 1 Ocak'tan sonra konulduğunu aktaran Çağcı, "Bu 3 barakadan 2'si, 10'ar metrekare gözüküyor ve konut niteliğinde. 15 Mayıs ve 29 Mayıs tarihli 'yapı kayıt belgesi' verilmiş. Diğer baraka ise ağaçların arasında ve kime ait bilmiyorum. Bu yapıların hiçbiri ocak ayından önce yoktu ama 'yapı kayıt belgesi' almışlar. 'Yapı kayıt belgesi' için yapının 31 Aralık 2018'den önce yapılması lazım; ama Allah aşkına bu yapı mı? Konteyner" diye konuştu.

DHA

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler