Antalya-Muratpaşa arsasına en yüksek teklif Mesa Mesken’den

Emlak Konut GYO’nun Antalya-Muratpaşa ihalesine en yüksek teklif Mesa Mesken İnşaat’tan geldi.

Emlak Konut GYO, Antalya Muratpaşa Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin pazarlık-açık artırma bölümünü kapsayan 2. Oturumu 25 Temmuz 2017 Salı günü saat 14:30’da Emlak Konut Ataşehir Binası'nda yapıldı. İhalede 4 firma teklif sundu. En yüksek teklifi Mesa Mesken Sanayi A.Ş. verdi. Şirket, arsa satışı karşılığı satış toplam geliri 1 milyar 60 bin lira teklif sundu. Bu rakamın yüzde 28.50'sine karşılık gelen 302 milyon 100 bin arsa karşılığı olarak Emlak Konut’a teklif etti.

İhalede en yüksek ikinci teklif ise Dap Yapı iştiraki Eltes İnşaat’tan geldi. Elten İnşaat 806 milyon 250 bin TL arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak teklif verdi.

İhalede teklif veren şirketler:

İhalenin ilk oturumuna dört firma katılmıştı. Arsa satışı karşılığı satış toplam geliri için en yüksek teklif 610 milyon lirayla Kabataş Gayrimenkul & Rönesans Gayrimenkul ortaklığından gelmişti. Firma söz konusu teklifin, arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri olarak ise bu rakamın yüzde 28'ine karşılık gelen 170 milyon 800 bin lirayı Emlak Konut'a önermişti. Ancak Kabataş Gayrimenkul & Rönesans Gayrimenkul ortaklığı 2. Oturuma katılmadı.

Antalya'nın Muratpaşa ilçesi Bahçelievler Mahallesi'nde 40 bin metrekare büyüklüğündeki arsa ticaret + turizm alanı imarına sahip. Taşınmazın üzerinde, is merkezleri, ofis, büro, alışveris merkezi, çok katlı mağaza, çarsı, sinema, tiyatro, müze, kütüphane, sergi salonu gibi ticari üniteler yapılabilecek.

Ayrıca kültürel ve sosyal tesisler, otel, motel, tatil köyü, apart otel gibi konaklama tesisleri, restoran, lokanta, düğün salonu gibi eğlenceye yönelik birimler, yönetim binaları, banka ve finans kurumları yer alabilecek.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler