Antalya Havalimanı için 1100 dönüm arazi kamulaştırılıyor

Antalya Havalimanı’nda yapılacak yeni bölümler için sera ve yerleşim alanlarından oluşan 1100 dönümlük arazinin yüzde 90’ı kamulaştırıldı.

Antalya Havalimanı'nda yapılacak yeni bölümler için uçak bakım hangarı, genel havacılık terminali ve park sahası için 1100 dönümlük arazinin kamulaştırılmasına karar verildi. Havalimanının güney bölgesindeki sera ve yerleşim alanlarından oluşan 1100 dönümlük arazinin yüzde 90'ı kamulaştırılırken tahliyelerin bu yıl içinde başlaması planlanıyor.

‘Kamulaştırmaların yüzde 90’ı tamamlandı’

DHA’nın haberine göre, kamulaştırmanın ardından büyüklüğü 13 bin dönüm olan havalimanı, 14 bin 100 dönüme yükselecek. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Antalya Başmüdürü Osman Serdar, havalimanının güneyinde iki pist arasında ve iki mahalle sınırları içinde kalan 1100 dönümlük alanda kamulaştırma işlemlerinin yaklaşık 5-6 yıldır devam ettiğini belirterek çalışmaların yüzde 90 oranında tamamlandığını söyledi.

Öncelik uçak bakım hangarında

Kalan yüzde 10'luk kısmında hukuki sürecin devam ettiği belirten Serdar, kısa sürede yeni 1100 dönümlük alanda Antalya Havalimanı'nın en büyük eksiği olan uçak bakım hangarının öncelikli planlandığını anlattı. Proje kapsamında ayrıca genel havacılık terminali ve ihtiyaç olduğunda kullanılmak üzere uçak park alanı yapılacağını ifade eden Serdar, yeni alandaki yatırımların 5 yıllık bir plana yayıldığını da sözlerine ekledi.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler