Antalya 3. Havalimanı projesi hızlanıyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Antalya belediye başkan adaylarını tanıttı ve Antalya 3. Havalimanı için müjde verdi.

Antalya 3. Havalimanı projesi hız kazanıyor. Erdoğan, "Batı Antalya Havalimanı'nı yapmak için çalışmalara başladık. 2022 yılına kadar tamamlayıp hizmete açmayı planlıyoruz" dedi.  Antalya'yı sadece turizm alanında değil her konuda en iyi hizmetlere kavuşturmak için çalıştıklarını söyleyen Erdoğan, şunları belirtti:

"Son 16 yılda Antalya'ya 40 katrilyon yatırım yaptık. 4 üniversite kurarak üniversite sayısını 5'e çıkardık. Antalya'da 3 tane Millet Bahçesi projemiz bulunuyor. Sağlıkta 20'si hastaneden oluşan 56 sağlık tesisi yaptık. 11 adet sağlık tesisimizin inşası devam ediyor.

Şehir Hastanesi'nin de ihale süreci sürüyor. TOKİ vasıtasıyla Antalya'da 4 bin 432 konut projesini hayata geçirdik. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 2,5 katrilyon bu devlet resmen destek vermiştir. 2002 yılına kadar Antalya'ya 195 kilometre bölünmüş yol yapılmışken biz bunu 640 kilometreye çıkardık. Şu an Antalya'da toplam maliyeti 13 katrilyon lira olan yol yapımı projelerimiz sürüyor. Biz icraat yapıyoruz laf değil. Eserlerimizle ortadayız."

Aynı zamanda tarım şehri

Antalya'nın aynı zamanda bir tarım şehri olduğunu kaydeden Erdoğan, "Bunun için de baraj ve göletler son derece önemli. Antalya'ya 19 baraj ve 3 gölet inşa ettik. 10 baraj ve 2 gölet daha yapıyoruz. Antalya'da 472 bin dekar araziyi sulamaya açtık.

Kentin 2045 yılına kadar içme suyu ihtiyacını karşılamak için içerisinden araç geçen dev borularla isale hattı inşa ediyoruz. Böylece Antalya'nın içme suyu gibi bir problemi asla olmayacak. Antalyalı çiftçilerimize 1,1 katrilyon liralık tarımsal destek verdik. 196 bin Antalyalı işverenimize 4 katrilyon liralık teşvik sağladık. İnşallah Antalya'yı yükseltmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Dünya

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler