Ankara’da dünya çapında değerleme uzmanı yetiştirilecek

Ankara Üniversitesi emlak ve gayrimenkul eğitiminin yüksek lisans ve doktora seviyesinde yapılabilmesi için açtığı programlara 24 Temmuz’a kadar kayıt kabul edebilecek.

Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Anabilim Dalı Yüksek Lisans ve Doktora Programlarına yapılacak yaz dönemi kayıtları 24 Temmuz 2016 Pazar günü kapanıyor.

Ankara Üniversitesi (AÜ) Uygulamalı Bilimler Fakültesi, düzenlenen eğitim serisini bitiren öğrencilerine dünyanın 180 ülkesinde gayrimenkul değerlemesi yapabilecek formasyonda eğitiyor. Lisanslı Değerleme Uzmanları Kraliyet Kurumu ( (Royal Institution of Chartered Surveyors – RICS) ile birlikte çalışan Ankara Üniversitesi, RICS'in akredite ettiği programı uyguluyor. Eğitimi tamamlayanlar dünyanın 180 ülkesinde başka herhangi bir belgeye ihtiyaç duymaksızın lisanslı değerleme uzmanı olarak çalışma imkanına sahip oluyor. Ulusal ve uluslararası alanda sektörün ihtiyaç duyduğu lisanslı değerleme uzmanlığı programına katılabilmek için son günün 24 Temmuz 2016 Pazar günü olduğu açıklandı.

Dünya çapında olacaklar

Dünya çapında yetişen değerleme uzmanları yerel yönetimler, banka ve diğer finansal kurumlar, kamu kurumlarının inşaat, emlak ve kamulaştırma birimleri, toplu konut idaresi, değerleme kurumları, kentsel dönüşüm, yenileme ve koruma şirketleri, gayrimenkul yatırım ortaklıkları gibi birçok kamu ve özel şirkette kendilerine iş alanı açabiliyorlar.

Bölüme ilk kez bu yıl I. ve II. öğretim programlarına 40’ar kişi olmak üzere toplam 80 Türk uyruklu öğrenci ve bunların % 15’i kadar olan 12 yabancı uyruklu öğrenci alınabilecek.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler