Ankara Urankent’e 300 yeni konut ilave ediliyor

Uransan Dış Ticaret Taahhüt ve Yatırım, Ankara Yenimahalle’de 40 milyon liralık yatırımla Urankent projesini geliştiriyor.

Uransan Dış Ticaret’in mülkiyetinde olan Urankent projesi Ankara Yenimahalle’de yer alıyor. Proje alanı metro ve karayolu ile şehir merkezine ulaşım imkanı açısından uygun konumda bulunuyor. Tapuda Macun Mahallesi (Mehmet Akif Ersoy Mahallesi) sınırları içinde görünen 19.624 metrekarelik proje alanı 41752 ada 2 parselde kayıtlı görünüyor. Taşınmaz, posta adresi olarak takip edildiğinde de 266. Cadde üzerinde yer alıyor.

32 konut 20 yıldır kullanılıyor

Mevcut durumda parsel alanı içerisinde 17 katta 32 konuttan oluşan bir blok bulunurken proje ile 7 blokta 300 konutun yapılması hedefleniyor. 1990 yılında yapı kullanma ruhsatı bulunan bu blok için 2000 yılında yapı kullanma izni alındı. Yatırımcı tarafından inşaatı yapılarak oturuma açıldı ve parsel çevresinde imar yolları oluşturuldu.

2021 sonu teslim

Devam edecek olan projenin de izinlerin alınmasından sonra 27 ayda tamamlanması planlanıyor. Teslim tarihi olarak Aralık 2021 tarihi öngörülüyor.

İnşaat esnasında yılda 12 ay, ayda 30 gün, günde 16 saat ve 2 vardiya çalışılacak olup toplam 110 personel görev alacak. Projenin tamamlanması ve yaşam alanlarının kullanıma açılması ile 20 kişinin görev alması planlanıyor.

Hafriyat ve diğer çalışmalar

Yeni inşa edilecek 7 bloğun inşaatı sıra ile yapılacak olup, bir temel kazısı bitmeden diğer bloğun temel kazısına geçilmeyecek. Tüm hafriyat çalışmaları 13 ayda tamamlanacak. Çevresinde mevcut konutların olmasından dolayı inşaattan kaynaklı toz, gürültü ve egzoz emisyonundan bu konutların etkilenmemesi için blok inşaatları sırayla başlayacak olup bir binanın hafriyat çalışması bitmeden diğer binanın hafriyat çalışmasına geçilmeyecek.

Hafriyat çalışması biten bloğun hemen yanındaki blok hafriyatına geçilmeyecek, daha uzakta planlanan bloğun hafriyatına başlanacak. Bu sayede iş makinaları sürekli aynı noktada çalışır durumda olmayacak ve aynı noktadan yüksek miktarda toz oluşumu, gürültü ve emisyon meydana gelmeyecek. Ayrıca hafriyat araçları ile beton mikseri ve beton pompası gibi kaba inşaat araçları yanyana çalışmayarak gürültü ve emsiyon değeri de azalacak.

Bloklar zemin üstünde 7’şer katlı olacak

Henüz hiçbir bloğun inşaatının başlanmadığı projede inşaat alanı gerçekleşecek. Bloklar 2B+Z+7 normal kattan oluşacak. Daire tipleri; 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olarak planlandı. Konutların kullanıma geçmesi ile birlikte 332 adet konutta ikamet edecek kişi sayısı; her bir konutta ortalama 4 kişi yaşayacağı kabulü ile 1.328 kişi olacak.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler